Domino, Język angielski/English

QR domino Toys

Pomoce multimedialne podczas zajęć przykuwają uwagę dzieci, pozwalają zdobyć zainteresowanie nawet tych najbardziej odpornych  na wiedzę 😉 uczniów. Podczas swoich lekcji staram się korzystać z różnorodnych środków dydaktycznych, dlatego też bardzo spodobał mi się pomysł na domino z wykorzystaniem kodów QR. Zapraszam do zabawy z QR domino do tematu Toys.

happy-1281590_1280

Grę wykorzystuję w ramach działu Favourite things, zajdziecie więc tutaj nie tylko “standardowe” nazwy zabawek, ale również np. zegarek na rękę czy farby. 

IMG_20160503_150314

Zasady gry są takie same, jak przy standardowym domino, tylko że tutaj musimy dopasować obrazek do odpowiedniego wyrazu ukrytego w kodzie QR. Potrzebny więc będzie program czytający kody. W zawiązku z tym, że w mojej szkole uczniowie mają zakaz przynoszenia na lekcje telefonów komórkowych, podczas zajęć korzystamy z mojego telefonu i programu QR Code Reader.

Dzieciakom bardzo podoba się taka nowoczesna wersja domina. Zachęcam do gry każdego, kto jeszcze nie korzystał z podobnych materiałów. Ciekawe zajęcia gwarantowane!

Gra do pobrania tutaj/Download here –> QR domino toys

Moje pozostałe gry w temacie zabawek znajdziecie tutaj -> Toys by Pomysły przy tablicy.

QR domnio podpatrzyłam u Printoteki oraz Mambiatki. Natomiast pomysł na grę pochodzi z One to One Private English Lessons.  Ogromnie dziękuję za inspiracje!

6 myśli w temacie “QR domino Toys”

  1. Wspaniałe domino 🙂 Dzieciaki będą zachwycone 🙂
    Mam pytanie…. Czy do tworzenia “kafelków” domina używa Pani jakiegoś specjalnego generatora? Chętnie sama spróbowałabym stworzyć takie cudo :))

Leave a Reply