Board games, Język angielski/English

Gra planszowa Angry Birds

Reakcja dzieci na Angry Birds Movie przypomniała mi, jak bardzo uwielbiają one bohaterów tej popularnej gry. Tak właśnie zrodził się pomysł na grę z Angry Birds.

Bez nazwy-1

Zanim zaczniemy, warto przpomnieć sobie trailer wspomnianego filmu – oczywiście w wersji angielskiej.

https://www.youtube.com/watch?v=QRmKa7vvct4

W Angry Birds board game uczniowie grają w parach (maksymalnie 4 osoby na jedną planszę). Dzieciaki będą tutaj ćwiczyć przede wszystkim pisownię. Gra idelanie pasuje do lekcji powtórzeniowych. Na pytania pojawiające się na planszy oraz na dodoatkowych kartach powinien 😉 portafić odpowiedzieć każdy uczeń kończący klasę 2.

Angry Birds board game

Poniżej znajdziecie drugą wersję planszy do gry – zamiast pytania Where’s your dad? wstawiłam Where’s your pen? Nie będzie wtedy problemu w klasach, w których dzieci mają tylko jednego rodzica.

Angry Birds board game1

Gracze ustawiają pionki na polu z napisem Start. Następnie rzucają kostką. Jeśli pionek stanie na polu z zapisanym pytaniem – dziecko odpowiada na nie w zeszycie (lub na kartce). Jeśli pionek stanie na polu z grafiką świni – uczeń losuje jedno pytanie/zadanie z kart dodatkowych (również udziela odpowiedzi w formie pisemnej).

 

Jeśli dziecko nie zna odpowiedzi – rzuca kością i cofa pionek o odpowiednią ilość pól. Oczywiście wygrywa osoba, która pierwsza stanie na polu Finish.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Board game Angry Birds

Znalazłam świetny sposób na narysowanie swojego niepowtarzalnego Angry Bird  – plansza, do której potrzebujemy kości do gry, kartkę papieru i kredki. Autorem gry jest -> Expressive MonkeyA tak zabawa wygląda w praktyce 🙂

 

This slideshow requires JavaScript.

Drugą część materiałów z Angry Birds znadziecie tutaj —> Get up and move dice.

Have fun!

Bez nazwy-1

 

 

2 myśli w temacie “Gra planszowa Angry Birds”

Leave a Reply