Board games, Domino, Great Britain, I spy ... games, Język angielski/English

A week in London: part 3

Temat A week in London jest jednym z najczęściej odwiedzanym przez Was wpisem na moim blogu. Postanowiłam więc popracować jeszcze nad innymi grami do tego tematu. Zapraszam na kolejną część wycieczki po Londynie A week in London – part 3.

Specjalnie na urodziny Królowej przygotowałam mega -> zestaw do druku “UK: Symbols”w którym znajdziecie aż 10 różnych materiałów! Poza podstawą, czyli flashcards, opracowałam również domina, memory, gry planszowe, action cards, gry z klamerkami czy plakaty. Tak prezentuje się mała próbka tego ogromu materiałów 😉 Znajdziecie go tutaj ->zestaw do druku “UK: Symbols”

Lekcje o Londynie czy Wielkiej Brytanii są fajnym pomysłem na pierwsze zajęcia w nowym roku szkolnym. Wielu moich uczniów ciągle opowiada, że ma ciocię, wujka lub kuzynów w Londynie. Poza tym, dość często dzieciaki właśnie w Londynie spędzają część wakacji. Jeden z moich uczniów pamiętał o mnie i podczas wizyty w sekretariacie odebrałam taką kartkę 🙂

Kuba na pewno będzie chciał podzielić się wrażeniami z wycieczki. A ponieważ w ubiegłym roku szkolnym “przerobiliśmy” temat związany z Londynem i Wielką Brytanią – czas na nowe materiały 🙂

Zaczynamy od QR domino. Jeśli potrzebujecie odświeżenia zasad tej gry, znajdziecie je tutaj QR domino toys. Ta wersja domino zajmuje mi zawsze dużo czasu, ale dzieciaki naprawdę uwielbiają tę zabawę, więc warto poświęcić na nią część lekcji.

Gra do pobrania tutaj/Download here –> QR domino London

Pamiętacie grę Hide and seek? Na pewno znają ją Ci, którzy kiedyś mieli do czynienia z podręcznikiem Tiger 2. Wersję tej gry do tematu On holiday znajdziecie tutaj.

Teraz przyszła pora na zabawę w chowanego w Londynie 🙂 Tym razem szukamy królewskiego strażnika, który mógł schować się w autobusie, taksówce lub w metrze. Mamy 10 opcji do wyboru. Uczniowie grają w parach. Jedna osoba chowa strażnika w różnych miejscach – następnie drugi uczeń „szuka” zadając pytania typu „Is he in the …”.

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Hide and seek in London

I na koniec I spy London, z którego możemy skorzystać jako podsumowanie zajęć. I przy okazji poćwiczyć liczenie 🙂

I spy London

Gra do pobrania tutaj/Download here –> I spy London

Moje pozostałe materiały o Londynie znajdziecie tuaj -> Great Britain by Pomysły przy tablicy

20 myśli w temacie “A week in London: part 3”

  1. WOW! I spy cudowne! Czekam na dobble! Londyn jest ekscytującym miastem i studnia bez dna jesli chodzi o zagadnienia edukacyjne z nim związane. Kilka lat temu byłam organizatorem międzyszkolnego konkursu wiedzy o Londynie, a dzieciaki miały niezła frajdę i wiele skorzystały przygotowując sie do tego konkursu. Zdradzę, ze ja tez szykuję ‘bonusowy’ wpis o Londynie, który mam nadzieję zainspiruje czytelników.

    1. Dzięki 🙂 Ja zazdroszczę Ci takiego wyboru, jeśli chodzi o książeczki i szczególnie te o Londynie – zdjęcie na fb mnie zabiło ilością pozycji 🙂

    1. Zasady opisywałam przy poprzedniej wersji tej gry, ale dodałam już informację i zdjęcie z przygotowaną grą do posta A week in London part 3. Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie jasne i przejrzyste 😉

  2. nie mogę się nadziwić Twojej kreatywności! Tworzysz wspaniałe materiały i chociaż już od jakiegoś czasu tu zaglądam, to cały czas odkrywam nowe cuda. Dziękuję!

  3. Super materiały. Prawdziwa kopalnia pomysłów! Trafiłam na Twoją stronę przypadkiem ale już widzę, że będę tu często zaglądać.

Leave a Reply