Back to school, BINGO, Flashcards, Games, Język angielski/English, Memory, Pozostałe tematy, Summer, Treasure island

Treasure Island

Czy wiecie, jakie święto obchodzimy 19 września? Jeśli nie, zapewne nie jesteście osamotnieni w swojej niewiedzy 🙂 Do niedawna sama nie wiedziałam, że tego dnia celebrujemy Międzynarodowy Dzień Mówienia Jak Pirat. Z tej okazji przygotowałam dla swoich uczniów gry i zabawy – w tym roku szkolnym odbędziemy podróż na tajemniczą wyspę skarbów! 

treasure island-01

Na pomysł opracowania lekcji związanej z piratami wpadłam, gdy podczas zakupów wypatrzyłam taki oto blok z arkuszami do rysowania mapy skarbów:

IMG_20160821_152033

Od razu wiedziałam, że muszę wykorzystać go podczas zajęć. Tak więc pomysł na mapę skarbów był gotowy, musiałam tylko znaleźć jakiś dzień, w ramach którego moglibyśmy bawić się w poszukiwaczy skarbów. I wyszukałam właśnie Międzynarodowy Dzień Mówienia jak Pirat (International Talk Like a Pirate Day), znany również jako  Międzynarodowy Dzień Pirata czy Międzynarodowe Święto Pirata, obchodzony właśnie 19 września

Tak więc podczas podczas lekcji angielskiego wybierzemy się na niebezpieczną wyprawę (wszystkie pirackie wyprawy muszą być niebezpieczne 😉 ) .

Jeśli możemy poświęcić więcej czasu na wprowadzenie do lekcji, warto zacząć od ciekawej historii nt wyspy skarbów:

Najważniejsze słownictwo jak zwykle wprowadzamy za pomocą niezastąpionych flashcards.

Karty do pobrania tutaj/Download here –> flashcards Treasure Island

Do zabawy w piratów idealnie pasuje gra Spin the bottle. Używamy flashcards oraz wyrzuconej przez morze na brzeg  🙂 butelki. 

W związku z tym, że od dawna nie grałam ze swoimi uczniami w BINGO, to właśnie z tą grą będziemy utrwalać nowo poznane słownictwo. 

Ja gram ze swoimi uczniami wg takich zasad: każde dziecko otrzymuje planszę oraz 9 małych karteczek (ja wycinam karteczki z makulatury – ekologiczne i ekonomicznie? ). Następnie wszyscy zakrywają 3 dowolne obrazki na planszy. Zaczynamy?  Nauczyciel podaje angielskie nazwy poszczególnych obrazków. Dzieci, które wcześniej nie przykryły tego obrazka karteczką – przykrywają teraz pole z właściwym rysunkiem. Osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy woła Bingo! i wygrywa zabawę.

Przygotowałam 4 wersje planszy do gry z obrazkami …

… oraz jedną dla starszych uczniów. W tej wersji gry zamiast obrazków uczniowie wpisują (w dowolnej kolejności) osiem wyrazów związanych z danym tematem (ja zapisuję te wyrazy na tablicy). Środowe pole pozostaje wolne. Podobnie jak w wersji z obrazkami, dzieci zakrywają wyrazy karteczkami. Gdy ktoś stworzy linię w pionie, poziomie lub po skosie woła Bingo! i wygrywa zabawę.  

0006

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Bingo Treasure Island

I jeszcze jedna gra, w którą dzieciaki zawsze chętnie grają – Memory, czyli kto zdobędzie więcej par (taka zdrowa rywalizacja) 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Memory Treasure Island

Mam nadzieję, że razem z nami wybierzecie się na tajemniczą wyspę skarbów. Drugą część materiałów znajdziecie tutaj -> Treasure island: part 2

10 myśli w temacie “Treasure Island”

Leave a Reply