BINGO, Great Britain, Język angielski/English, Puzzle i rebusy

A week in London: part 4

Przyznam, że po opublikowaniu wpisu Dobble London myślałam, że to już koniec z serią o Londynie. Jednak jak to mówią – potrzeba matką wynalazku 🙂 Obchodzony 26 września Europejski Dzień Języków zmusił mnie do zastanowienia się nad tym, co nowego mogę zrobić z dzieciakami podczas lekcji kulturowych. Tak powstała czwarta część serii A week in London. Zapraszam 🙂

Specjalnie na urodziny Królowej przygotowałam mega -> zestaw do druku “UK: Symbols”w którym znajdziecie aż 10 różnych materiałów! Poza podstawą, czyli flashcards, opracowałam również domina, memory, gry planszowe, action cards, gry z klamerkami czy plakaty. Tak prezentuje się mała próbka tego ogromu materiałów 😉 Znajdziecie go tutaj ->zestaw do druku “UK: Symbols”

Europejski Dzień Języków to bardzo słuszna inicjatywa (ciekawe materiały do zajęć znajdziecie tutaj). Naprawdę warto rozmawiać z dzieciakami o tym, dlaczego warto uczyć się języków. Z tej okazji w swojej szkole organizuję konkurs plastyczny dla klas 1 – 3. Postanowiłam również przeprowadzić lekcje kulturowe. I o ile dla starszych uczniów mam dużo materiałów, to dla najmłodszych już nie mam takiego wyboru. W tym roku szkolnym pierwszy raz zaczęłam uczyć w klasach sześciolatków. Jest to nie lada wyzwanie, szczególnie na początku. Nigdy nie wiadomo, co przyniesie lekcja 😉 To właśnie dla moich najmłodszych uczniów przygotowałam dwie nowe gry.

Pierwsza to  BINGO! Każde dziecko otrzymuje planszę oraz 9 małych karteczek (ja wycinam karteczki z makulatury – ekologiczne i ekonomicznie?. Następnie wszyscy zakrywają 3 dowolne obrazki na planszy. Zaczynamy?  Nauczyciel podaje angielskie nazwy poszczególnych obrazków. Dzieci, które wcześniej nie przykryły tego obrazka karteczką – przykrywają teraz pole z właściwym rysunkiem. Osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy woła Bingo! i wygrywa zabawę. 

Przygotowałam 4 plansze z różnymi obrazkami:

Gra do pobrania tutaj/Download here –> A week in London BINGO!

Druga gra to puzzle, które w moim wykonaniu poznaliście przy okazji tematu Hello Autumn. Układanki powinny spodobać się najmłodszym 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here –> A week in London puzzle

Mam nadzieję, że moje sześciolatki będą zadowolone … i spokojne podczas zajęć 😉 

Jak zwykle w ostatnim czasie 🙂 na koniec przypominam o konkursie z Pomysłami przy tablicy – zasady znajdziecie tutaj.

2 myśli w temacie “A week in London: part 4”

Leave a Reply