BINGO, Halloween, Język angielski/English

Halloween Bingo!

Halloween nadciąga wielkimi krokami. Najwyższa pora zacząć przygotowania do zajęć. Tydzień temu podzieliłam się z Wami swoimi pomysłami na gry w ramach tego tematu. Dzisiaj mam dla Was jeszcze jedne materiały – plansze do gry w BINGO!

14-01

Jak gramy w BINGO? Każde dziecko otrzymuje planszę oraz 9 małych karteczek (polecam karteczki z makulatury – ekologiczne i ekonomicznie). Następnie wszyscy zakrywają 3 dowolne obrazki na planszy. Teraz nauczyciel podaje angielskie nazwy poszczególnych obrazków. Dzieci, które wcześniej nie przykryły tego obrazka karteczką – przykrywają teraz pole z właściwym rysunkiem. Osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy woła Bingo! i wygrywa zabawę.
Przygotowałam 12 różnych plansz, na których obrazki zawieszone są na pajęczynach 🙂 

Gra do pobrania tutaj/Download here –> BINGO! Halloween

Zostając dalej w klimacie pajęczyn, podrzucam Wam link do mojego halloweenowego domina z kodami QR -> Halloween QR domino

Edit: W drugiej wersji BINGO! wykorzystuję również nowe grafiki. Na planszy znajdziecie 25 pól: 24 obrazki i środkowy napis FREE. Nauczyciel podaje nazwy obrazków a uczniowie zakrywają je karteczkami. Gracz który jako pierwszy zakryje wszystkie obrazki w pionie, poziomie lub po skosie woła Bingo! i wygrywa zabawę. Również w tej wersji opracowałam 12 plansz z różnymi układami obrazków.

Gra do pobrania tutaj/Download here –> BINGO! Halloween II

Moje pozostałe pomysły na Halloween znajdziecie tutaj -> Halloween by Pomysły przy tablicy

10 myśli w temacie “Halloween Bingo!”

    1. W pierwszej wersji jest to obojętne: wszyscy mogą dostać różne albo takie same, ponieważ i tak każdy potem wybiera trzy obrazki, które zakryje karteczkami przed rozpoczęciem zabawy. W drugiej wersji z 25 polami każdy gracz musi mieć inną kartę 🙂
      Koniecznie wypróbuj, dzieci bardz lubią grać w BINGO 🙂

Leave a Reply