Halloween, Inne gry i zabawy, Język angielski/English, Memory

Halloween: Fly swatter game

Zaczęło się jak zwykle niewinnie, czyli od przeglądania Pinteresta … a skończyło się na nocnym ślęczeniu przed komputerem 🙂 W oko wpadł mi świetny pomysł, który postanowiłam dostosować do swoich potrzeb, jeśli chodzi o konkretne słownictwo. Gra z wykorzystaniem pacek na muchy jest zapewne wszystkim znana, ale dzisiaj będziemy tymi packami … polować na duchy. 

Inspiracją dla mnie tym razem było poniższe zdjęcie (znalezione na Pinterest). Wykonanie tej gry jest po prostu rewelacyjne. Co więcej, materiały wykorzystują rzepy, co na pewno świetnie sprawdza się szczególnie w młodszych grupach wiekowych. Niestety, mogłam znaleźć tych materiałów, jedynie zdjęcie.

18e38ca34f6682e30b126b14bd6a6c68

Jednakże ja sama mam już na ten rok górę materiałów na zajęcia o Halloween, dlatego poszłam na łatwiznę i zrobiłam tylko małe karty duszków z obrazkami związanymi z Halloween i moimi porzednimi materiałami – Bingo!flashcards, Memory oraz DobbleTak prezentuje się moja wersja 🙂 Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.

img_20161025_142655

Zasady zapewne są znane, ale żeby formalnościom stało się zadość … 🙂 Gracze trzmają packi na muchy, na podłodze rozkładamy wycięte i zalaminowane “duszki”. Zadaniem graczy jest “pacnąć” odpowiednią kartę w myśl zasady – kto pierwszy, ten lepszy. Uczniowie mogą rywazlizować indywidualnie lub w grupach. Korzystam z tej zabawy w połączeniu z “normalnymi” flashcards, więc takie duszki będą fajnym urozmaiceniem dla moich uczniów.  

Edit: Rok później postanowiłam odświeżyć grę z packami na muchy, głównie dlatego, że moje nowe materiały wzbogaciły się o inne grafiki. Tym razem na odwrocie kart umieściłam zabawne stworki, dzięki czemu duszki możemy wykorzystać również do zabawy w memory (grę drukowałam dwa razy). Świetnie sprawdzą się również podczas zabawy Who I am? podczas której dziecko próbuje odgadnąć, jaką postacią/rzeczą (związaną z Halloween w tym przypadku) jest . Zgadujący gracz może zadawać pytania, na które pozostałe dzieci uczniowie mogą odpowiedzieć tylko „yes” lub „no”. Drugą wersję halloweenowej zabawy z packami na muchy znajdziecie poniżej.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Fly swatter game Halloween

Możemy też wykorzystać mini duszki do innej zabawy. Przed zajęciami chowamy karty w różnych miejscach sali. Dzielimy uczniów na dwie grupy. Każda z nich otrzymuje listę słówek, do których musi odnaleźć flashcards. Która grupa jako pierwsza odnajdzie wszystkie karty ze swojej listy, wygrywa.

Przygotowałam również coś fajnego do dekoracji sal na halloweenowe szaleństwa: girlandy do druku w dwóch wersjach. Pierwsza z obrazkami a druga to napis Halloween. A jeśli szukacie fajnych i “szybkich” prac związanych z Halloween to polecam łatwe duszki, które wykonałam jakiś czas temu ze swoimi uczniami. Przykłady prac znajdziecie tutaj -> Przyjazne duszki
girlanda halloween
Do pobrania tutaj/Download here -> girlanda Halloween obrazki
Do pobrania tutaj/Download here -> girlanda Halloween napis

Mam nadzieję, że skorzystacie i pochwalicie się pięknymi zdjęciami Waszych dekoracji 😉 Przypominam, że więcej moich halloweenowych pomysłów znajdziecie tutaj -> Pomysły przy tablicy Halloween


Halloween coraz bliżej i trzeba powoli kończyć przygotowania do zajęć 😉

IMG_20171023_142840

10 myśli w temacie “Halloween: Fly swatter game”

  1. Super materiały ! A ja mam takie pytanie- skąd takie fajne kolorowe kartki na odwrocie duszków ? 🙂 Zawsze mam z tym problem, że prześwituje.. 😉

Leave a Reply