Board games, Flashcards, Język angielski/English, Thanksgiving, United States

Thanksgiving board game

Zaczęłam już myśleć o materiałach na lekcje bożonarodzeniowe i mało brakowało, a zapomniałabym o Dziękczynieniu! Lubię to święto, bardzo podoba mi się idea dziękowania nawet za te najmniejsze rzeczy. Dlatego również i w tym roku będziemy poznawać te tradcyje podczas lekcji języka angielskiego.

W ubiegłym roku jako podsumowanie lakcji wykonaliśmy papierowe indyki (a coż by innego 😉 ). W tym roku również nie obędzie się bez symbolu tego święta, ale w innej postaci. Zagramy również w grę planszową.

I właśnie od tej gry zaczniemy teraz 🙂 Potrzebne będą pionki do gry, kości i minmalna 🙂 wiedza nt święta Dziękczynienia – dlatego gramy raczej na zakończenie zajęć. Rzucamy kością. Jeśli pionek stanie na obrazku – podajemy jego nazwę. Jeśli na pytaniu – czytamy je głośno i odpowiadamy na nie. Jeśli nie znamy odpowiedzi na pytanie lub nazwy obrazka – tracimy kolejkę. 

thanksgiving-borad-game

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Thanksgiving board game

Kolejnymi materiałami, jakie opracowałam z myślą o Dziękczynieniu, jest zestaw kart obrazkowych i I spy … ->Zestaw kart obrazkowych oraz gry I spy … Thanksgiving

oraz gra karciana z wykorzystaniem kodów QR -> Thanksgiving “I have … Who has …” QR code

Okazało się, że potrzebujecie również kart obrazkowych, więc załączam  flashcards 🙂
Edit: Rok później odświeżyłam karty obrazkowe poszerzając słownictwo. Opracowałam również mini flashcards, które z powodzeniem możecie wykorzystać do gazetek klasowych.

Karty do pobrania tutaj/Download here -> Thanksgiving flashcards

Karty do pobrania tutaj/Download here -> mini flashcards Thanksgiving

W zeszytach uczniowie wykonają rysunek indyka. Napierw należy odrysować kontur dłoni a potem pokolorować i dorysować takie części, żeby powstał indyk 🙂 Na piórach – placach dzieci wpisują, za chcą podziękować. 

img_20161108_152029

Na zakończenie wspólnie zrobimy indyka, który zagości na klasowej wystawie i będzie przypominał uczniom, że warto być wdzięcznym nawet za te najmniejsze rzeczy. Zdjęcie i pomysł ze strony U create.

thankful-turkey-headband
Happy Thanksgiving!

16 myśli w temacie “Thanksgiving board game”

   1. Flashcards zdecydowanie się przyda 😉 korzystam z Twoich pomysłów od jakiegoś czasu i moje dzieciaki po prostu je uwielbiają 🙂

    1. Bardzo się cieszę z tego, że moje pomysły podobają się nie tylko moim uczniom i mi 😉 Postaram się falshcards wrzucić na bloga jutro, najpóźniej w czwartek 🙂

  1. Dokładnie. Wszędzie już pełno materiałów bożonarodzeniowych, ja sama już miałam gotowy pierwszy wpis związany z Christmas … ale zajrzałam do swojego planu i olśniło mnie, że jeszcze Thanksgiving przed nami 😉

 1. Super materiały!!! Ręka – indyk bardzo fajna prosta praca niezajmująca tak dużo czasu. Dziękuje za dołożenie Flashcards-fajna grafika!!!

  1. Dziękuję!
   Na Freepik można znaleźć świetne grafiki 🙂 Samo przekopywanie się przez nie zajmuje mi “pół życia” 🙂 ale warto, można znaleźć naprawdę fajne obrazki.

  1. Warto – Thanksgiving nie zawsze jest znane dzieciakom, więc warto znaleźć czas na przyblizenie im tej tradycji 🙂
   Nie robicie w przedszkolu żadnych świątecznych zajęć?

  1. Super, że nie zapominacie o Dziękczynieniu! W ciągu najbliższych tygodni pojawią sie kolejne materiały związane z Thanksgiving, więc bądźcie czujni 🙂

Leave a Reply