Christmas, Games, Język angielski/English, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Taboo

Taboo Christmas

Kolejna porcja świątecznych materiałów to coś dla trochę starszych uczniów. Przygotowałam grę Taboo wykorzystjącą słownictwo związane z Christmas

Informacje, które możecie wykorzystać podczas zajęć o Bożym Narodzeniu oraz link do padleta z inspiracjami znalezionymi przeze mnie w Internecie znajdziecie w drugim numerze mojego magazynu online Zimowe Pomysły przy tablicy.

Zanim podzielę się w Wami świąteczą karcianką, kilka słów o moim bożonarodzeniowym quizie, który liczy sobie aż 16 stron materiałów! Znajdziecie go tutaj ->Zestaw materiałów Christmas Quiz Zawiera on dwie plansze, dwa plakaty oraz 89 kart a także kartę odpowiedzi. Rodzaje kart: 56 kart kart typu pytanie – odpowiedź A, B, C lub D, 15 kart Name the Christmas song, 6 kart Who said it? oraz 12 kart Pretend to be ...
Jak grać w Taboo podczas zajęć językowych?
Uczniów dzielimy na 2 – 3 zespoły. Zadaniem drużyn jest odgadywanie haseł znajdujących się na kartach. Jedna osoba opisuje hasło, ale musi to zrobić w taki sposób, aby nie użyć słów wypisanych na karcie pod hasłem (słów tabu). Za każde prawidłowo użyte słowo należy się jeden punkt.

W Taboo mogą grać również młodsi uczniowie – wtedy zmieniamy zasady tak, że można używać słów wypisanych pod hasłem. Dzięki temu zabawę możemy wykorzystać również w grupach mniej zaawansowanych.
Grę przygotowałam w trzech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej i hiszpańskiej. Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Julii Więcławskiej a za hiszpańskie – Gabrieli Ignaciuk.

Taboo-01

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Taboo Christmas
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Taboo Weihnachten Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Taboo Navidad

img_20161212_200827

Moje pozostałe gry Taboo znajdziecie tutaj –> TabooKomplet materiałów związanych z Christmas znajdziecie tutaj –> Christmas.

7 myśli w temacie “Taboo Christmas”

  1. Zwykle robię sama taboo i właśnie zabierałam się za zrobienie świątecznego. Dobrze, że trafiłam na tę stronę 🙂 Super wykonanie! drukuję, laminuję i gram z moimi kursantami. Będą przeszczęśliwi! 🙂 Dziękuję!

Leave a Reply