Games, Język angielski/English, Memory, Star Wars

May the Force be with us

Nie mogę inaczej zacząć wpisu na temat ostatniego filmu z rodziny Star Wars – nie wysilę się na oryginalność – tytuł dzisiejszego posta jest oczywiście cytatem z Rogue One. Moi uczniowie kochają całą serię, na co dzień bawimy się z bohaterami tych filmów, nie może więc zabraknąć nowych postaci i nowej gry związanej z kolejną częścią Gwiezdnych Wojen.

3-01

Jak pisałam w poprzednim wpisie związanym z Gwiezdnymi Wojnami, na początku korzystałam z gier Star Wars autorstwa Head Full of Ideas oraz Mambiatki, jednakże gdy ponad rok temu na ekranach kin ukazała się kolejna część przygód Hana Solo i spółki, postanowiłam przygotować własne materiały z nowymi postaciami. Tak powstała moja wersja Star Wars memory, Double, QR domino i gra karciana Black Peter (link –> A long time ago in a galaxy far, far away …).

This slideshow requires JavaScript.

Minął rok i do kin zawitał Rogue One. Początkowo nie planowałam nowej gry związanej z tym filmem, ale gdy w jednej klasie dzieci zapytały mnie, czy idę do kina po to, żeby zrobić im nową grę 🙂 postanowiłam, że noworocznym prezentem dla moich uczniów będzie jakaś gra z bohaterami najnowszej części. Niestety, nie udało mi się znaleźć rysunkowych grafik do tego filmu. Nie znalazłam również zdjęć na białym tle, dlatego musiałam skorzystać ze zwykłych zdjęć pobranych ze strony Star Wars. Stwierdziłam, że takie grafiki najlepiej będą wyglądać z grze memory, w którą zreszą dzieciaki lubią grać w każdej wersji.

Tak więc dzisiaj dzielę się z Wami memory Star Wars: Rogue One. Plik do pobrania znajdziecie pod zdjęciami poniżej.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> memory Star Wars Rogue One

Jeśli uda mi się znaleźć rysunkowe grafiki, na pewno przygotuję również inne gry, tak jak planowałam. Na razie moi uczniowie muszą zadwolić się memory 🙂

P.S. Jeśli potrzebujecie wersji z polskimi napisami- dajcie znać. Wrzucę na bloga również wersję w języku polskim 🙂

Have fun and may the Force be with us!

Leave a Reply