Domino, Games, Język angielski/English, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Valentine's Day

Valentine’s Day QR domino

Odliczamy czas do Walentynek! Został nam niecały miesiąc, więc najwyższa pora zakasać rękawy 😉 i porządnie zabrać się za wycinanie i laminowanie! Z myślą o wcześniejszych przygotowaniach dzisiaj podzielę się z Wami grą, po którą sięgam dość często przy wyprowadzaniu nowego słownictwa – QR domino. Pamiętając o najmłodszych uczniach przygotowałam również tradycyjną wersję tej gry.

Domino to jedna z tych zabaw, która kojarzy mi się z dzieciństwem. Jednak świat idzie do przodu i dziś dzieci mogą grać w tę grę z pomocą telefonów komórkowych. I pomyśleć, że kiedyś do szczęścia wystarczyły małe białe kostki z czarnymi kropeczkami … 😉

Moje QR domino w walentynkowej wersji ma 20 „kafelków”. Jak zwykle do zabawy będziemy potrzebować telefonu z aplikacją do odczytywania kodów QR. Przygotowałam trzy wersje językowe. Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Magdzie Szafraniec a hiszpańskie Monice Bielawie. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> QR domino Valentine’s Day English
Gra do pobrania tutaj/Download here -> QR domino Valentinstag Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> QR domino Walentynki ESP

Dla młodszych dzieci mam jeszcze wersję bardziej przypominającą tradycyjną grę, czyli z samymi obrazkami. W tym zestawie znajdziecie 30 “kafelków”.  

Gra do pobrania tutaj/Download here – > domino Valentine’s Day

A na rozgrzewkę warto sięgnąć po waletnykowe zwierzaki, które nie tylko bawią ale i uczą m.in. liczby mnogiej -> Zestaw “Valentine’s Day and animals”: prezentacja multimedialna + materiały do druku. Czekają na Was tutaj karty obrazkowe, prezentacja multimedialna oraz domino.

2 myśli w temacie “Valentine’s Day QR domino”

Leave a Reply