Games, Język angielski/English, Język niemiecki/Deutsch, Spring

I have … Spring

Ponieważ już od dawna nie sięgałam po grę typu I have … postanowiłam szybko to zmienić, i przygotowałam wiosenną wersję tej zabawy. Dzisiaj dzielę się z Wami materiałami w dwóch wersjach językowych: angielskiej i niemieckiej. Zapraszam do gry!

W “I have … Spring” możemy grać na trzy sposoby. 

Dzieci siedzą w kole, a na środku rozkładamy wszystkie karty. Nauczyciel pokazuje pierwszą kartę i czyta zapisany na niej tekst “I have a flower. Who has a bee?” Uczeń, który pierwszy odnajdzie szukaną kartę, zatrzymuje ją, czyta tekst zapisany na niej … itd. Wygrywa uczeń, który zdobędzie najwięcej kart. Minusem tej wersji jest to, że dzieci mogą wyrywać sobie karty, więc proponuję taką wersję dla małych grup.

W drugiej wersji każdy uczeń otrzymuje taką samą ilość kart. Nauczyciel pokazuje pierwszą kartę, czyta zapisany na niej tekst “I have a flower. Who has a bee?” i kładzie kartę na środku koła. Uczeń, który ma szukaną kartę pokazuje ją, czyta tekst zapisany na niej … itd. Gramy dopóki wszyscy nie pozbędą się kart.

Możemy też grać podobnie jak w “Czarnego Piotrusia”. W związku z tym, że zawsze jedna i ta sama karta zostaje na koniec gry, to grając w drugą wersję dzieci mogą losować po jednej karcie od sąsiada – tak, żeby ta karta mogła zmieniać właścicieli 🙂 Tutaj może wygrywać osoba, która jako pierwsza pozbędzie się kart. 

Gra do pobrania tutaj/Download here –> I have … Spring
Gra do pobrania tutaj/Download here –> Ich habe … der Frühling

Tak prezentuje się I have … Spring w akcji 🙂

spring5-01-01a

Moje pozostałe pomysły na wiosenne zajęcia znajdziecie tutaj –> Spring. To oczywiście nie koniec wiosennych materiałów. Za tydzień podzielę się z Wami jedną z Waszych ulubionych gier Dobble 😉 Stay tuned!

-> My shopping list: Insects

Polecam również moje najnowsze wiosenne materiały, czyli mega -> zestaw do druku “Spring: I spy” z aż dziewięcioma różnymi pomysłami na poszukiwania symboli wiosny 🙂

img_0730

Na blogu Polski na Czasie ukazał się wywiad ze mną 🙂 więc jeśli macie ochotę poznać mnie trochę bliżej, to zapraszam do lektury –> Środa z Eweliną Kusiak

Na koniec rozstrzygnięcie konkursu z Pomysłami przy tablicy. Bardzo dziękuję za wszystkie zgłoszenia. Niektóre pomysły były naprawdę świetne i ciężko było mi się zdecydować. Niestety, posiadam tylko jeden egzemplarz, więc mogę nagrodzić tylko jedną osobę. Mój wybór padł 🙂 na Emilię Wallheim – gratuluję! Szczegóły związane z przesłaniem nagrody uzgodnimy drogą mailową 🙂

4 myśli w temacie “I have … Spring”

  1. Fantastyczna gra. Jest tylko mały błąd w wersji niemieckiej- powinno być einen Osterhasen a nie einen Osterhase 🙂

Leave a Reply