Język angielski/English

Get Ceartive! Dla nieszablonowego nauczyciela

Czasami pytacie, skąd czerpię inspiracje do pracy … Oczywiście, ogrom rzeczy „podpatrzyłam” w Internecie, korzystam również z niektórych pomysłów koleżanek  – blogerek 🙂 Jednak ważna jest również fachowa literatura, książki o tematyce pedagogicznej. Często w prasie można znaleźć fajne, nieszablone materiały  oraz pomysły na oryginalne zajęcia. 

grafika do wpiswo-01

Na ratunek nauczycielom języka angielskiego w przedszkolach oraz edukacji wczesnoszkolnej śpieszy nowość na rynku wydawniczym –  Get creative. Sposoby na atrakcyjne i skuteczne zajęcia języka angielskiego w przedszkolu i klasach 1 – 3. Dwumiesięcznik został podzielony na kilka bloków tematycznych, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie 😉 I jest on młodszym bratem “Inspiracji nauczanek” – obydwa czasopisma mają tego samego “rodzica” 😉

1W tym dziale znajdziemy pomysły na zupełnie inne zajęcia w przedszkolu i edukacji wczesnoszkolnej. Każda przedstawiona w czasopiśmie inspiracja będzie zawierać: pomysły na zabawy edukacyjne, gotowe scenariusze zajęć z ich wykorzystaniem, uwzględniające etapy wprowadzenia tematu, utrwalenia wiadomości sprawdzenia postępu w nauce, zakres poznawanego słownictwa, pomoce dydaktyczne, piosenki i zabawy,dodatkowe materiały do wycięcia i wykorzystania „od ręki”. W każdym scenariuszu znajdziemy aktywności dostosowane do możliwości dzieci od 2. roku życia, warianty zabaw dla dzieci piszących i niepiszących, pomysły na pogodzenie zajęć w grupie mieszanej wiekowo.

2

To praktyczne wskazówki, które wzmocnią nasze umiejętności metodyczne i przeprowadzą przez zawiłości niezbędnej dokumentacji. To również podpowiedzi,  jak budować skuteczną komunikację z rodzicami i tym samym wspierać proces nauki języka obcego. Znajdziemy tutaj też pomysły na ćwiczenia i zabawy, które pomogą wyciszyć lub zaktywizować grupę i skupić się na wykonywaniu proponowanych przez Ciebie działań oraz rozwiązywać problemy wychowawcze.

3Ten temat jest zbliżony do moich wpisów nt anglojęzycznych książeczek.  Znajdziemy tutaj  podpowiedzi, z jakich publikacji książkowych (bajek, opowiadań, historii)warto skorzystać podczas lekcji.  W środku czasopisma będą czekać na nas  gotowe teksty całkiem nowych opowieści, które wykorzystania na swoich zajęciach. I to nie tylko do czytania – razem z bajką otrzymamy też pomysł na dodatkowe zajęcia edukacyjne.

Bez nazwy-4-01

Prawdziwa wyprawa do krajów anglojęzycznych. Typowe dlatych regionów święta, zwyczaje z nimi związane. Spotkania się z ważnymi postaciami, zarówno historycznymi, jak i bohaterami książek czy bajek.

4

W tym dziale dowiemy się, w jaki sposób zamienić nakrętni, kubki, drewniane szpatułki, czyli wszystko to, co znajdziemy pod ręką, w ciekawe pomoce 🙂  

Bez nazwy-6-01Sprytne pomysły na zabawy ruchowe i piosenki, które nie wymagają żadnych dodatkowych pomocy. Podpowiedzi na „umilacze”, którymi można rozpoczynać i kończyć lekcje lub aranżować przyjemne przerywniki. To także pomysły na zajęcia na zewnątrz 🙂

8Nowe technologie bez tajemnic!  Dowiemy się krok po kroku jak oswoić tablicę multimedialną, tablet, smartfon i przydatne aplikacje, i wykorzystać je swoich celów.

6Pomysły na nowe i ciekawe przedstawienia – przecież każdy nauczyciel ciągle posuzkuje nowych pomysłów i ciągle chce pozytywnie zaskakiwać dzieci i rodziców 🙂

Brzmi ciekawie? Na pewno! Więcej informacji – m.in. konkretne tematy znajdujące się w czasopiśmie znajdziecie tutaj –> link Get Creative!

2 myśli w temacie “Get Ceartive! Dla nieszablonowego nauczyciela”

  1. Witam.
    Mam dwa pytania, czy magazyn będzie dostępny tylko przez stronę internetową czy również w stacjonarnych salonikach prasowych? Czy jest możliwość zakupienia jesnego numeru czasopisma? Na str wydawnictwa widnieje jedynie opcja z całoroczną prenumeratą.

    1. Obecnie czasopismo dostępne jest w dwóch wersjach prenumeraty: standard (6 numerów dwumiesięcznika) oraz premium (standard + dostęp do strefy on-line). Chwilowo nie ma możliwości zamówienia pojedynczego numeru, nie można go również zobaczyć w sklepach stacjonarnych. Przez formularz kontaktowy można skierować pytanie do wydawnictwa – piszcie, na pewno Wasze uwagi i pytania zostaną uwzględnione 🙂
      Prace nad pierwszym numerem trwają, więc niedługo powinniśmy poznać jeszcze więcej szczegółów.

Leave a Reply