Clothes peg games, Domino, Great Britain, Język angielski/English

A week in London: part 5

Rok temu hucznie obchodziliśmy 90 urodziny królowej Elżbiety II. Teraz znowu zbliża się 21 kwietnia i jest on świetną okazją do przeprowadzenia lekcji kulturowych. Jak zwykle, żeby nie powtarzać ciągle tych samych zajęć, przygotowałam nowe materiały – zapraszam do piątej już części jednej z Waszych ulubionych serii A week in London.

Specjalnie na urodziny Królowej przygotowałam mega -> zestaw do druku “UK: Symbols”w którym znajdziecie aż 10 różnych materiałów! Poza podstawą, czyli flashcards, opracowałam również domina, memory, gry planszowe, action cards, gry z klamerkami czy plakaty. Tak prezentuje się mała próbka tego ogromu materiałów 😉 Znajdziecie go tutaj ->zestaw do druku “UK: Symbols”

Tak rok temu świętowaliśmy urodziny Królowej Elżbiety II –> A week in London part 2. Tym razem na początek odświeżyłam swoje QR domino.  Nowa wersja zawiera te same obrazki, jednak tutaj kody QR zawierają nie tylko odpowiednie słowa, ale również hymn Wielkiej Brytanii czy zmianę warty przed pałacem Buckingham. I tak np. odczytując hasło słynnego czerwonego  piętrowego autobusu zobaczymy go śmigająco ulicami Londynu. London Bridge z kolei zaprowadzi nas do znanej rymowanki, z którą bawimy się podczas zajęć. Wypróbujcie takie rodzaj domina, to fajne urozmaicenie dobrze znanej zabawy i świetny sposób na szybkie poznanie najważniejszych symboli Wielkiej Brytanii. To również ciekawy sposób na zastąpienie tradycyjnej prezentacji. A pierwszą wersję mojego QR domino znajdziecie tutaj –> A week in London: part 3

Gra do pobrania tutaj/Download here –> QR domino London

Poza tym na rozpoczęcie zajęć dzieci mogą wykonać swoje bilety do Londynu Przygotowałam dwa wzory biletów lotniczych z możliwością personalizacji. Znajdziecie je tutaj –> Ticket to LondonW nowych grach pojawia się kilka nowych obrazków, przygotowałam więc cztery nowe flashcards –> flashcards London part 2. Poprzednie karty obrazkowe znajdziecie tutaj –> A week in London: part 1.

Kolejną grą jest sudoku, które od jakiegoś czasu wykorzystuję głównie podczas zajęć indywidualnych oraz w małych grupach. Sprawdza się naprawdę super 🙂 Sudoku obrazkowe polega na rozmieszczeniu brakujących obrazków w taki sposób, żeby nie powtarzały się ani w poziomie ani w pionie. Dla każdego dziecka drukujemy jedną planszę (w grupach powyżej 10 uczniów dzieci mogą grać w parach). Obrazki znajdujące się pod planszą wycinamy i przystępujemy do rozgrywki. 

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Sudoku London

Mam również coś dla młodszych uczniów. Clothes peg game – zabawa z klamerkami, za którą przepadają mniejsze dzieciaki. W tej wersji gry przy każdym obrazku znajdują się dwie litery. Zadanie polega na przypięciu kamerki przy literze, na którą znaczna się dany wyraz. Mam naprawdę dużo przeróżnych wzorów, ale do tej wersji wykorzystuję klamerki ze Strażnikami Królowej. Pasują idealnie!

klamerki-01

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Clothes peg game London

Wszystkie moje wpisy z serii A week in London znajdziecie tutaj –> A week in London by Pomysły przy tablicy. Wśród materiałów poza wpomnianymi już wcześniej grami, m. in. Dobble, memory, flashcards, prezentacja, gra planszowa Hide and seek, I spy London, BINGO!, puzzle … Jest w  czym wybierać! 

10 myśli w temacie “A week in London: part 5”

  1. a czy są gdzieś do pobrania flashcards z Królową lub rybą z frytkami? mam Twoje karty sprzed roku a widzę, że w zabawie ze spinaczami pojawiają się też nowe obrazki 🙂

  2. myślę właśnie, że tylko Queen, fish and chips, policeman i gentelman 🙂 lubię mieć karty w jednym stylu 😉

  3. Lekcje o Londynie to niekończące się źródło inspiracji! Założę sie, ze powstanie u Ciebie na blogu jeszcze kilka części A Week in London ? Podoba mi sie pomysl biletu lotniczego ? U mnie na blogu lada moment też małe uzupełnienie o Londynie.

    1. Za każdym razem wydaje mi się, że to już koniec materiałów związanych z Londynem, ale coż … Potrzeba matką wynalazku 😉
      Czyżbyś miała w zanadrzu coś związanego z moją ulubioną serią o Londynie? 😉

Leave a Reply