Games, Germany, Język niemiecki/Deutsch

Eine Woche in Deutschland

Jakiś czas temu zaczęłam tworzyć również materiały do nauki języka niemieckiego. Spotykają się one ze sporym zainteresowaniem z Waszej strony, dlatego postanowiłam przygotować wpis specjalnie dla germanistów. Bardzo lubię lekcje kulturowe a moje wpisy z serii A week in London należą do jednych z najczęściej czytanych. W związku z tym zdecydowałam się na serię A week in Germany – Eine Woche in Deutschland. Zapraszam!

DEUTSCHLAND-01

Seria A week in London (—> A weekn in London by Pomysły przy tablicy) to kilka wpisów z różnymi grami związanymi z Wielką Brytanią. Z kolei A week in Deutschland zaczyna pod początku, tak więc na pierwszy ogień idą flashcards wraz z osobnymi podpisami. Związane są one z symbolami Niemiec.

Karty do pobrania tutaj/Download here –> flashcards Deutschland

Moi uczniowie lubią grać w memory, bardzo podoba się im zbieranie par i liczenie na koniec, kto uzbierał ich najwięcej. Tak więc kolejne materiały to memory Deutschland. Przygotowałam kart, które oczywiście trzeba wydrukować podwójnie.

Gra do pobrania tutaj/Download here –> memory Deutschland

Ostanią grą, jaką przygotowałam dzisiaj, jest sudoku. Wydaje mi się ona być fajną odmianą, nie często spotyka się sudoku podczas zajęć językowych. Sudoku obrazkowe polega na rozmieszczeniu brakujących obrazków w taki sposób, żeby nie powtarzały się ani w poziomie ani w pionie. Dla każdego dziecka drukujemy jedną planszę (w grupach powyżej 10 uczniów dzieci mogą grać w parach). Obrazki znajdujące się pod planszą wycinamy i przystępujemy do rozgrywki. 

sudoku Deutschland-2

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Sudoku Deutschland

Plansze możemy wydrukować w kolorze lub czarno – białe. W tym drugim  wypadku dzieci mogą same pokolorować obrazki (często korzystam w ten sposób z plansz do gry BINGO! – szczególnie w dużych grupach liczących powyżej 14 uczniów).  Ja do tej gry używam rzepów, ale z powodzeniem możecie grać również bez nich.

Tak prezentują się moje pierwsze materiały na lekcje kulturowe z języka niemieckiego. Za tłumaczenia pięknie dziękuję Magdzie Szafraniec ze szkoły językowej Direkt 🙂 Już niebawem pojawią się kolejne części serii A week in Deutschland – Eine Woche in Deutschland 😉

0 myśli w temacie “Eine Woche in Deutschland”

    1. Super! Te materiały są wyłącznie dla germanistów więc fajnie, że z nich korzystacie, bo ja nie mam i nie będę miała takiej możlwiości 😉

Leave a Reply