By the sea, Clothes peg games, Games, Język angielski/English, Numbers, Summer

Summer is coming! Clothes peg games

Nie wiem, jak Wy, ale ja mam całą szufladę klamerek ozdobnych w przeróżnych wzorach. Winą za to „obarczam” AliExpress 😉 Oczywiście nie leżą sobie one bezczynnie, wykorzystuję je podczas zajęć. A ponieważ mam ich tyle, staram się na bieżąco przygotowywać nowe gry. Dzisiaj przyszedł czas na kolejne materiały do zabawy z klamerkami – tym razem gry z letnimi motywami.

Klamerki pierwszy raz wykorzystałam do walentynkowych zabaw –> Clothes peg Valentine’s Day, następnie pojawiły się one z wiosennymi materiałami –> 5 wiosennych gier z klamerkami. Dzieciom bardzo podoba się zabawa z przypinaniem klamerek przy właściwych wyrazach, dlatego opracowałam kolejne, tym razem letnie materiały. Do tej wersji gry wykorzystuję m.in. klamerki z Minionkami 🙂

 

kmalerki3-01

Utrwalamy słownictwo. Do tej gry przygotowałam 24 karty. Na każdej z nich znajduje się jeden obrazek wraz z trzema wyrazami – oczywiście tylko jedna nazwa jest poprawna. Podczas zabawy dzieci przypinają klamerkę przy właściwej nazwie obrazka.

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Clothes peg game Summer Names

Ćwiczymy liczenie. Tym razem każda karta zawiera określoną liczbę różnych elementów. Dziecko przypina klamerkę przy właściwej liczbie. Z opracowanymi przeze mnie kartami ćwiczymy liczby 1 – 20. Te materiały przygotowałam również w niemieckiej wersji językowej

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Clothes peg game Summer Numbers
Gra do pobrania tutaj/Download here –> clothes peg die Zahl

Do niektórych kart używam klamerek z liczbami 🙂

klamerki2-01

Utrwalamy nazwy kolorów. Tak jak w przypadku wersji z nazwami, na każdej karcie znajduje się obrazek z trzema nazwami kolorów – oczywiście tylko jedna opcja jest poprawna. I tak jak w przypadku poprzednich gier, dziecko przypina klamerkę przy prawidłowej nazwie koloru/kolorów.

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Clothes peg game Summer Colours

Na koniec gra w kształcie koła, w które podzielone jest na 10 równych części. W każdej z nich znajdują się różne obrazki. Zadaniem dzieci jest przypięcie klamerki z w odpowiedniej części koła. W ten sposób ćwiczymy liczby 1 – 10

Gra do pobrania tutaj/Download here –> Clothes peg Wheel Summer

0 myśli w temacie “Summer is coming! Clothes peg games”

  1. Jak zawsze ciekawe pomysły. Klamerki z Aliexpress są świetne, przechowuję je w metalowym pudełku dołączonym do pralki z Lidla. Dziękuję za interesujące materiały.

  2. O jaka szkoda, że summer wheel to tylko 1 koło:( Chciałam wykorzystać do zabawy w bingo tak jak spring wheels. Takie okrągłe bingo moje dzieciaki bardzo lubią:)

Leave a Reply