Flashcards, Games, Język angielski/English, Memory, Puzzle i rebusy, United States

A week in New York

Seria postów A week in London jest jedną z najczęściej odwiedzanych i komentowanych przez Was wpisów. Od dawna zastanawiałam się więc nad podobnym wątkiem i  po A week in Germany postanowiłam opracować kolejny temat A week in New York. Mam nadzieję, że przypadnie Wam do gustu tak, jak ten związany z Londynem.

7-01

Ten temat „przeleżał w szufladzie” dobre kilka miesięcy. Publikację pierwszego wpisu o Nowym Jorku planowałam już w styczniu tego roku, a pierwsze materiały powstały jeszcze wcześniej, ale zawsze pojawiał się jakiś ważniejszy temat i tak oto mamy maj. Ale za to przedwakacyjne lekcje są idealnym czasem na zajęcia kulturowe, więc mam nadzieję, że seria A week in New York przyda się tym bardziej właśnie teraz.

–> Zestaw do druku “USA: Symbols”

Naszą wycieczkę po Nowym Jorku możemy zacząć od krótkiego seansu. Na YouTube znajdziemy kilka ciekawych filmików, które wprawdzie są dość długie, ale możemy przecież pokazać tylko wybrane fragmenty.

Przy okazji możemy również zapoznać naszych uczniów z najbardziej znanymi miejscami/symbolami Stanów Zjednoczonych.

Przejdźmy teraz do materiałów. Po krótkim wprowadzeniu sięgamy po niezawodne flashcards wraz z osobnymi podpisami. Znajdziecie tutaj symbole Nowego Jorku oraz najbardziej znane amerykańskie święta. Bawimy się w łącznie obrazków z właściwymi nazwami.  Kilka innych pomysłów na zabawy z fashcards znajdziecie tutaj -> 5 najlepszych gier dla klas 1 – 3 szkoły podstawowej.

 

 –> Zestaw do druku “USA: Symbols”

Przygotowałam również mini flashcards, które możecie wykorzystać do gazetki klasowej, dekoracji kącika językowego itp.  

Karty do pobrania tutaj/Download here –> mini flashcards New York

Kolejna gra to oczywiście memory, w którym szukamy osiemnastu par.–> Zestaw do druku “USA: Symbols”

Na zakończenie przygotowałam grę, która już dawno nie pojawiała się w moich materiałach. Stwierdziłam, że najwyższy czas na jej odświeżenie. Tak więc będziemy układać puzzle 🙂–> Zestaw do druku “USA: Symbols”

To oczywiście nie koniec materiałów na lekcje kulturowe związane ze Stanami Zjednoczonymi. Już wkrótce pojawią się kolejne części serii A week in New York a wraz z nimi nowe gry do druku. Stay tuned!

0 myśli w temacie “A week in New York”

    1. Dziękuję bardzo! W sieci nie natknęłam się na wiele materiałów związanych ze Stanami, więc mam nadzieję, że te moje będą przydatne 😉

  1. Super, świetna lekcja kulturowa 😉 Na pewno skorzystam u siebie na zajęciach, bo moi uczniowie są zafascynowani kulturą amerykańską. Dzięki takim materiałom dowiedzą się jeszcze więcej 😉

Leave a Reply