Games, Język angielski/English, Język niemiecki/Deutsch, My shopping list, Summer

My shopping list: Summer

Od dłuższego czasu prawdziwym hitem podczas moich zajęć jest gra My shopping list. Najpierw wybieraliśmy się na zakupowe szaleństwo w ramach tematu Food, potem przyszedł czas na Animals a gra wydaje się nie nudzić, dzieciaki za każdym razem biegną po zakupy jak po złoty medal 😉 Tak więc nie może zabraknąć tej zabawy podczas przedwakacyjnych zajęć. Tym razem robimy ostanie zakupy  przed wyjazdem i pakujemy walizki.

summer 3-01

Moje poprzednie gry My shopping list znajdziecie tutaj: Jedzenie klinknij -> My shopping llist: Food oraz Zwierzęta -> My shopping list: Animals.

Wybieramy się na wymarzone wakacje, ale jak to bywa podczas pakowania okazało się, że brakuje nam kilku ważnych rzeczy. A zaraz musimy wyruszać, łapiemy za walizkę i w drodze  na lotnisko uzupełniamy zakupy.

Każdy uczeń otrzymuje walizkę z listą pięciu brakujących rzeczy. Zadaniem jest oczywiście zdobycie wszystkich przedmiotów z listy. W czasie, gdy uczniowie czytają swoje zakupowe listy, ja w różnych miejscach sali umieszczam obrazki. Na mój sygnał wszyscy ruszają na zakupy – kto pierwszy uzbiera wszystkie produkty ze swojej listy – wygrywa. Do tej wersji gry wydrukowałam 2 zestawy małych kart obrazkowych. Znajdziecie tutaj 12 list zakupowych zapisanych w walizkach 🙂

Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Dominice Ziębie. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki Freepik. Designed by Freepik.

Gra do pobrania tutaj/Download here-> My shopping list: Summer
Gra do pobrania tutaj/Download here-> Meine Einkaufsliste: der Sommer

travel5-01

Jeśli szukacie gry w wakacyjnym klimacie i lubicie korzystać z kodów QR to zapraszam Was do księgrani Kangurek, gdzie znajdziecie grę mojego autorstwa Travel Around the World w dwóch wersjach: z pudełkiem i tańsza wersja bez opakowania.

Travel Around the World 
Travel Around the World bez pudełka

My shopping list: Summer jest idealnym tematem do powtórzenia nazw ubrań. Ostatnio do moich materiałów dołączyła świetna układanka magnetyczna Pory roku firmy Janod, która idealnie pasuje do tego tematu. Po skompletowaniu walizek i zakończeniu gry siadamy w kole i … przymierzamy ubrania. Układankę z powodzeniem wykorzystywałam podczas zajęć w ramach tematu Clothes z pierwszymi, drugimi i trzecimi klasami i również teraz przed wakacjami chętnie wracam do zabawy z nią. Polecam 🙂 Dokładny opis układanki znajdziecie tutaj -> Magnetyczna układanka Pory roku Janod.  

0 myśli w temacie “My shopping list: Summer”

  1. Kolejne świetne materiały, już się drukują, dziękuję serdecznie, że dzielisz się swoją pracą. Układanka fajna, kiedyś kupię.

    1. Proszę bardzo, cieszę się, że korzystacie z moich materiałów 🙂 A układankę jak najbardziej polecam, jest solidna i można ją wykorzystywać na różnych poziomach i tematach.

    1. Od czasu My shopping list: Food z telefonami, moi uczniowie szaleją na pukcie każdej wersji tej gry 🙂 A układanka jest super, zgadzam się. Pięknie wydana, przyciąga wzrok 🙂

  2. Jak ja Bogu dziękuję, że Cię znalazłam… Człowiek w takim Ciemnogrodzie żyje dopóki odpowiedniego miejsca nie znajdzie..!! Uzależniam się od Twoich pomysłów!!! Przy moim trybie życia nie miałabym czasu a już o moim kiepskim talencie plastycznym nie wspomnę dlatego BARDZO CI DZIĘKUJĘ!!!:-) My shopping list..wspaniały pomysł! SKorzystałam też z innych,,, Może kiedyś też się przydam:-)

Dodaj komentarz