Games, Język angielski/English, Język niemiecki/Deutsch, My shopping list, Summer

My shopping list: Summer

Od dłuższego czasu prawdziwym hitem podczas moich zajęć jest gra My shopping list. Najpierw wybieraliśmy się na zakupowe szaleństwo w ramach tematu Food, potem przyszedł czas na Animals a gra wydaje się nie nudzić, dzieciaki za każdym razem biegną po zakupy jak po złoty medal! Tak więc nie może zabraknąć tej zabawy podczas przedwakacyjnych zajęć. Tym razem robimy ostanie zakupy przed wyjazdem i pakujemy walizki.

Wybieramy się na wymarzone wakacje, ale jak to bywa podczas pakowania okazało się, że brakuje nam kilku ważnych rzeczy. A że zaraz musimy wyruszać, łapiemy za walizkę i w drodze na lotnisko uzupełniamy zakupy.

Jak grać w My shopping list? Każdy uczeń otrzymuje walizkę z listą pięciu brakujących rzeczy. Zadaniem jest oczywiście zdobycie wszystkich przedmiotów z listy. W czasie, gdy uczniowie czytają swoje zakupowe listy, ja w różnych miejscach sali umieszczam obrazki. Na mój sygnał wszyscy ruszają na zakupy – kto pierwszy uzbiera wszystkie produkty ze swojej listy – wygrywa. Do tej wersji gry wydrukowałam 2 zestawy małych kart obrazkowych. Znajdziecie tutaj 12 list zakupowych zapisanych w walizkach 🙂 Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Dominice Ziębie. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki Freepik. Designed by Freepik.Gra do pobrania tutaj -> My shopping list: Summer
Gra do pobrania tutaj -> Meine Einkaufsliste: der Sommer

Walizki spakowane, najwyższy czas wybrać się na wakacje. Dokąd? Mój zestaw materiałów -> TRAVEL THE WORLD zabierze Was w podróż po aż 9 krajach! Dzięki nim poznacie Stany Zjednoczone, Wielką Brytanię, Brazylię, Niemcy, Francję, Włochy, Rosję, Japonię i Holandię, ich flagi, symbole, typowe potrawy. To wszystko w aż 3 prezentacjach multimedialnych, 64 flashcards z kartami wyrazowymi, 3 grami planszowymi oraz ćwiczeniem online.
Zobacz materiały tutaj -> Zestaw materiałów “Travel the world”: prezentacje multimedialne + materiały do druku

Myślę, że z taką górą materiałów doskonale wypełnicie swoimi uczniom wakacyjne zajęcia 🙂

0 myśli w temacie “My shopping list: Summer”

  1. Kolejne świetne materiały, już się drukują, dziękuję serdecznie, że dzielisz się swoją pracą. Układanka fajna, kiedyś kupię.

    1. Proszę bardzo, cieszę się, że korzystacie z moich materiałów 🙂 A układankę jak najbardziej polecam, jest solidna i można ją wykorzystywać na różnych poziomach i tematach.

    1. Od czasu My shopping list: Food z telefonami, moi uczniowie szaleją na pukcie każdej wersji tej gry 🙂 A układanka jest super, zgadzam się. Pięknie wydana, przyciąga wzrok 🙂

  2. Jak ja Bogu dziękuję, że Cię znalazłam… Człowiek w takim Ciemnogrodzie żyje dopóki odpowiedniego miejsca nie znajdzie..!! Uzależniam się od Twoich pomysłów!!! Przy moim trybie życia nie miałabym czasu a już o moim kiepskim talencie plastycznym nie wspomnę dlatego BARDZO CI DZIĘKUJĘ!!!:-) My shopping list..wspaniały pomysł! SKorzystałam też z innych,,, Może kiedyś też się przydam:-)

Leave a Reply