Back to school, Board games, Games, Język angielski/English, Język niemiecki/Deutsch

Back to school: All about me games

Kolejna część materiałów na powrót do szkoły to gry planszowe, które fajnie sprawdzą się nie tylko jako ćwiczenia na rozruszanie języka, ale równie dobrze integrują grupę. Przygotowałam coś dla uczniów z klas 1 – 3 oraz tych trochę starszych w dwóch wersjach językowych: angielskiej i niemieckiej.
Pierwsza gra nazywa się  „What’s your favourite …?” i jak wskazuje nam tytuł, uczniowie będą odpowiadać na pytania o swoje ulubione zabawki, owoce, śniadanie itp. Rzucamy kością i poruszamy się o odpowiednią liczbę pól. Uczeń odczytuje pełne pytanie np. „What’s your favourite comic book?”, odpowiada na nie i teraz kolej następnego gracza.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> What is your favourite …?

Drugą grę “All about me” przygotowałam z myślą o trochę starszych uczniach. Poruszając się pionkami po kafelkach zgodnie z kierunkiem wskazanym przez strzałki, gracze odpowiadają na pytania o ulubiony przedmiot w szkole, wzrost ale również kosmitów 😉 czy ulubione miejsce na świecie.
Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Magdzie Szafraniec 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here -> All about me board game
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Alles über mich Brettspiel

Mam nadzieję, że pamiętacie o najbliższej niedzieli 😉 O godz. 10.00 pojawi się mój nowy post w ramach 4. edycji akcji blogowej High 5! Znajdziecie w nim 5 nowych pomysłów na powrót do szkoły. Podpowiem tylko, że wszystkie moje pomysły będą miały ten sam temat przewodni 😉 Jaki, dowiecie się już 20 sierpnia. Jesteśmy umówieni na poranną lekturę!

 

0 myśli w temacie “Back to school: All about me games”

  1. Cieszy mnie mnogość materiałów na nadchodzący czas, ciekawa jestem, co jeszcze wymyślicie w ramach akcji High 5. Can’t wait!

    1. Też jestem ciekawa pozostałych blogów i pomysłów 🙂 Na pewno będzie w czym wybierać – książeczki, piosenki, zabawy oraz materiały do pobrania. U każdego coś innego 🙂

Leave a Reply