Back to school, Język angielski/English, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch

Back to school: All about me dice

Bardzo lubię karty pracy typu „All about me”. Fajnie sprawdzają się podczas pierwszych lekcji w nowym roku szkolnym. Wspólne omawianie gotowych prac daje nam wiele informacji na temat naszych uczniów i przy okazji może pojawią się w naszych głowach tematy i pomysły, którymi będziemy mogli zaskoczyć swoich uczniów. Dlatego przygotowałam nową kartę pracy na powrót do szkoły, tym razem w kształcie kości do gry.
2-01

Na każdym polu kości znajdują się krótkie zdania, które trzeba uzupełnić oraz rysunki, które trzeba skończyć lub pokolorować. Po sklejeniu ukończonej karty pracy powstanie nam kość do gry. Dzięki temu w ciekawy sposób uczniowie mogą opowiadać o sobie. Dzieci siedzą w kole i rzucają swoimi kośćmi. Omawiają jedno pole, które właśnie „wpadnie”.
Przygotowałam 4 wersje językowe: angielską, niemiecką, hiszpańską i polską. Za niemieckie tłumaczenie dziękuję Dominice Ziębie i Magdzie Szafraniec a za hiszpańskie – Monice Kalbarze 🙂

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> All about me dice
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Alles über mich – ein Würfel
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Este/a soy yo
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Wszystko o mnie

Moje poprzednie pomysły na powrót do szkoły znajdziecie tutaj -> Pomysły przy tablicy: Back to school

0 myśli w temacie “Back to school: All about me dice”

    1. Akurat w czwartek będę publikować wpis z pomysłami na pierwsze zajęcia w nowej grupie 😉 więc już teraz zapraszam do lekutry moich sprawdzonych zabaw i gier.

Dodaj komentarz