Back to school, Język angielski/English, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch

Back to school: All about me dice

Bardzo lubię karty pracy typu „All about me”. Fajnie sprawdzają się podczas pierwszych lekcji w nowym roku szkolnym. Wspólne omawianie gotowych prac daje nam wiele informacji na temat naszych uczniów i przy okazji może pojawią się w naszych głowach tematy i pomysły, którymi będziemy mogli zaskoczyć swoich uczniów. Dlatego przygotowałam nową kartę pracy na powrót do szkoły, tym razem w kształcie kości do gry.
Na każdym polu kości znajdują się krótkie zdania, które trzeba uzupełnić oraz rysunki, które trzeba skończyć lub pokolorować. Po sklejeniu ukończonej karty pracy powstanie nam kość do gry. Dzięki temu w ciekawy sposób uczniowie mogą opowiadać o sobie. Dzieci siedzą w kole i rzucają swoimi kośćmi. Omawiają jedno pole, które właśnie „wpadnie”.
Przygotowałam 4 wersje językowe: angielską, niemiecką, hiszpańską i polską. Za niemieckie tłumaczenie dziękuję Dominice Ziębie i Magdzie Szafraniec a za hiszpańskie – Monice Kalbarze 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here -> All about me dice
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Alles über mich – ein Würfel
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Este/a soy yo
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Wszystko o mnie

0 myśli w temacie “Back to school: All about me dice”

    1. Akurat w czwartek będę publikować wpis z pomysłami na pierwsze zajęcia w nowej grupie 😉 więc już teraz zapraszam do lekutry moich sprawdzonych zabaw i gier.

Leave a Reply