Back to school, Games, Język angielski/English, Język niemiecki/Deutsch, My shopping list

My shopping list: School supplies

Ciekawe gry i zabawy podczas zajęć w młodszych klasach szkoły podstawowej są bardzo ważne. Moi uczniowie kochają My shopping list, dlatego już na pierwsze wrześniowe lekcje przygotowałam nową wersję tej zabawy.  Tym razem pakujemy plecaki!

Nie wiem jak to jest u Was, ale u mnie w drugich klasach pierwszy rozdział podręcznika jest zatytułowany School. Dzieci poznają nazwy przyborów szkolnych, mebli oraz liczby. Temat przyborów szkolnych pojawia się już w pierwszej klasie, zapewne również nie jest obcy wychowankom przedszkoli. Dlatego postanowiłam wykorzystać go w nowej wersji gry My shopping list. Jak zapewne pamiętacie, moja wersja różni się nieco od oryginalnej.

Materiały znajdziesz tutaj -> My shopping list: School supplies

Tak więc minęły wakacje, wybieramy się do szkoły. Najpierw jednak musimy skompletować swoją „wyprawkę”. Każdy uczeń otrzymuje plecak z listą pięciu przedmiotów. Zadaniem jest oczywiście zdobycie wszystkich produktów z listy. W czasie, gdy uczniowie czytają swoje zakupowe listy, ja w różnych miejscach sali umieszczam obrazki. Na mój sygnał wszyscy ruszają na zakupy – kto pierwszy uzbiera wszystkie produkty ze swojej listy – wygrywa. Do tej wersji gry wydrukowałam 2 zestawy małych kart obrazkowych. Znajdziecie tutaj 16 list zakupowych zapisanych w plecakach. Przygotowałam dwie wersje plecaków: z napisami i z obrazkami. 

Dla trzecich i czwartych klas ta wersja gry będzie ciekawym przypomnieniem słownictwa. Przy okazji możemy ćwiczyć literowanie. Np. jeden z uczniów literuje przedmioty znajdujące się na jego liście, a pozostali uczniowie zapisują wyrazy w zeszytach. 

Uzupełnieniem tej zabawy jest moje QR domino School, z plecakami i kredkami w rolach głównych 🙂 -> QR domino School

Pakujemy plecaki i biegniemy do szkoły!

0 myśli w temacie “My shopping list: School supplies”

    1. Układanki magnetyczne są naprawdę świetne, przyciągają uwagę dzieciaków. A My shopping list to jedna z ulubionych zabaw moich uczniów – zdarza się, że przez cały rozdział nie chcą grać w nic innego 😉

  1. Gra jak zwykle świetna, pobrałam, wydrukowałam.Dziękuję. Magnetyczna układanka po raz kolejny robi na mnie wrażenie, sama z chęcią pobawiłabym się:-)

Leave a Reply