Flashcards, Great Britain, I spy ... games, Inne gry i zabawy, Język angielski/English, Taboo

A week in London: part 6

Jak ten czas szybko płynie! Kiedy w sierpniu ubiegłego roku publikowałam pierwszy wpis z materiałami na lekcje kulturowe nawet przez chwilę nie pomyślałam, że będzie to początek całej serii. Wszystkie wpisy o Londynie cieszą się Waszym niesłabnącym zainteresowaniem 🙂 a moi uczniowie – jak zaznaczałam to już poprzednio – lubią zajęcia związane z kultura brytyjską. Dlatego też postanowiłam kontynuować wycieczkę po Londynie.
Zapraszam na tydzień w Londynie, część szósta!
Specjalnie na urodziny Królowej przygotowałam mega -> zestaw do druku “UK: Symbols”w którym znajdziecie aż 10 różnych materiałów! Poza podstawą, czyli flashcards, opracowałam również domina, memory, gry planszowe, action cards, gry z klamerkami czy plakaty. Tak prezentuje się mała próbka tego ogromu materiałów 😉 Znajdziecie go tutaj ->zestaw do druku “UK: Symbols”


Pamiętam również o Europejskim Dniu Języków, który już czeka za rogiem – świętujemy już 26 września. Tak więc nowe materiały na zajęcia kulturowe zapewne przydadzą się wszystkim. Będę miała dla Was małą niespodziankę związaną z tym dniem, ale na razie nie zdradzę więcej 😉 Póki co przygotowałam dwie nowe gry oraz nową wersję flashcards.

Z pierwszej z nich skorzystają zapewne raczej starsi uczniowie. Jest to Taboo United Kingdom. W tej wersji znajdziecie hasła związane z najważniejszymi symbolami i postaciami kultury brytyjskiej, więc idealnie wpasuje się ona do lekcji kulturowych. Przygtowałam 36 kart Taboo.
Jak grać w Taboo podczas zajęć językowych? Uczniów dzielimy na 2 – 3 zespoły. Zadaniem drużyn jest odgadywanie haseł znajdujących się na kartach. Jedna osoba opisuje hasło, ale musi to zrobić w taki sposób, aby nie użyć słów wypisanych na karcie pod hasłem (słów tabu). Za każde prawidłowo użyte słowo należy się jeden punkt.

W Taboo mogą grać również młodsi uczniowie – wtedy zmieniamy zasady tak, że można używać słów wypisanych pod hasłem. Dzięki temu zabawę możemy wykorzystać również w grupach mniej zaawansowanych 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Taboo London

Drugą grę opracowałam z myślą o młodszych uczniach. Dla starszych Taboo London, a dla maluchów zabawa I spy with my magnifying glass … Pierwszy raz wykorzystuję z swoich materiałach szkło powiększające i mam nadzieję, że dzieciaki będą się dobrze bawić w małych detektywów 🙂
Tak więc każda karta pokazuje nam szkło powiększające, które ukazuje część osoby/rzeczy/budynku związanego z Wielką Brytanią. Zadaniem dzieci jest oczywiście odgadnięcie, co przedstawia cały obrazek. Z lewej strony każdej karty, za przerywaną linią, umieściłam cały mały obrazek tego, co znajduje się pod szkłem powiększającym. Pokazując kartę uczniom zasłaniamy lewą część karty i później porównujemy, czy uczniowie dobrze zgadywali. Przygotowałam 12 takich kart.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> I spy with my magnifying glass …

W ostatnich materiałach A week in London pojawiły się nowe grafiki, odświeżyłam więc karty obrazkowe, które znacie z pierwszej części serii. Znajdziecie je w linku poniżej.

Karty do pobrania tutaj/Download here -> flashcards London

thumb_82_default_coverW ostatnim czasie ukazał się najnowszy numer czasopisma “Get Creative!”, do którego kolejny raz dołożyłam swoje trzy grosze 🙂 Tym razem w moim artykule znajdziecie kreatywne pomysły na pierwsze zajęcia w dużych grupach. Oczywiście czeka na Was również góra innych pomysłów, w tym także na zajęcia kulturowe. Zapraszam serdecznie do lektury nigdzie nie publikowanych dotąd inspiracji!

A wracając do mojego bloga 🙂 to zakładam, że nie jest to moje ostatnie słowo w kwestii serii A week in London i za jakiś czas znowu porwę Was w trasę po tym pięknym mieście 😉 Zatem do następnego razu!

7 myśli w temacie “A week in London: part 6”

  1. Jak dla mnie to seria A WEEK IN LONDON może nawet zmienić tytuł na A YEAR IN LONDON 🙂 Niekończące sie pomysły i inspiracje po prostu. Zresztą, w rzeczywistości też tak jest – z każdą kolejną wizytą w Londynie można odkryć i przeżyć coś nowego i nigdy nie jest nudno! Piękne materiały i grafiki, I Spy with my magnifying glass po prostu mnie urzekło!

    1. Zgadzam się w 100%, Londyn to piękne miasto. Mam nadzieję, że uda mi się jeszcze raz zwiedzić wszsytkie jego zakamarki (albo przynajmniej te najważniejsze) 🙂

  2. Na flashcardach jest rysunek Tower Bridge,a nie sąsiedniego London Bridge. Poza tym świetne rysunki i pomysły 🙂

Leave a Reply