Autumn, Clothes peg games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch

Jesienne gry z klamerkami

Postanowiłam sięgnąć po zabawy, które sprawiają moim uczniom dużo frajdy a które już od dłuższego czasu nie pojawiły się na mim blogu. Wyciągamy z szuflady woreczek ze spinaczami i zabieramy się za jesienne zabawy z drewnianymi klamerkami.

 

Klamerki gościły na moim blogu już kilkakrotnie. Podczas zajęć już samo wybieranie klamerek sprawia moim uczniom ogromną frajdę – jestem szczęśliwą posiadaczką dużej ilości przeróżnych ozdobnych klamerek, które upolowałam na AliExpress za nieduże pieniądze. Obecnie czekam na kolejną przesyłkę, w której znajdę m.in. … kolejne drewniane klamerki! Tym razem zakupione jednak z myślą o grudniowych zajęciach.

clothes peg 5-01
Póki co zostajemy w jesiennym klimacie. Dzisiaj przygotowałam kilka gier, do których możecie użyć również zwykłych spinaczy do prania albo spinaczy do papieru. Wszystkie materiały znajdziecie w czterech wersjach językowych. Za hiszpańskie tłumaczenia dziękuję Monice Bielawie, niemieckie – Dominice Ziębie a francuskie – Urszuli Zarzyckiej.

Zaczynam od utrwalania słownictwa. Do tej gry przygotowałam 24 karty. Na każdej z nich znajduje się jeden obrazek wraz z trzema wyrazami – oczywiście tylko jedna nazwa jest poprawna. Podczas zabawy dzieci przypinają klamerkę przy właściwej nazwie obrazka. Słownictwo związane jest z jesienią, Halloween i Thanksgiving. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes peg Names Autumn
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki nazwy Otoño Español
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Herbst klamerki nazwy
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Automne klamerki nazwy

Druga propozycja to sprawdzenie znajomości kolorów. Tak jak w przypadku wersji z nazwami, na każdej karcie znajduje się obrazek z trzema nazwami kolorów – oczywiście tylko jedna opcja jest poprawna. I tak jak w przypadku poprzednich gier, dziecko przypina klamerkę przy prawidłowej nazwie koloru/kolorów.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes peg Autumn Colours
Gra do pobrania tutaj/Download here -> klamerki kolory Otoño Español
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Herbst klamerki kolory
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Automne klamerki kolory

Numer 3 moich jesiennych gier z klamerkami to zabawa, w której ćwiczymy liczenie. Tym razem każda karta zawiera określoną liczbę różnych elementów. Dziecko przypina klamerkę przy właściwej liczbie. Z opracowanymi przeze mnie kartami ćwiczymy liczby 1 – 20

This slideshow requires JavaScript.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes Peg Autumn Numbers
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes Peg der Hebst
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes Peg Otoño
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Clothes Peg Automne

Zapraszam Was również do zabawy z leśnymi zwierzętami 🙂 W mojej prezentacji -> prezentacja multimedialna “Forest animals” + flashcards czeka tropienie zwierząt, odkrywanie ich wyglądu i poznawanie ich nazw. A to wszystko na 32 slajdach w zestawie z flashcards 🙂

Bez nazwy-2-01Na zakończenie przypominam o mini konkursie, w którym możecie otrzymać fajny zestaw upominków. Na Wasze propozycje czekam jeszcze dokładnie tydzień, do 10.10.2017. Szczegóły znajdziecie tutaj Welcome Autumn. A moje wszyskie jesienne materiały czekają na Was w katerogii Autumn.

 

10 myśli w temacie “Jesienne gry z klamerkami”

  1. Ten pomysł na wykorzystanie klamerek jest świetny! Przy okazji dzieci usprawniają motorykę małą 🙂 Gdzie można znaleźć takie piękne tło, jakie jest na zdjęciach żeby druga strona kart również była estetyczna? 🙂

    1. Jestem zakręcona na punkcie klamerek i ciągle kupuję nowe. Na szczęście na AliExpress nie wydaję dużo. A papier najpierw podklejam, wycinam karty i laminuję 🙂

  2. Dobry pomysł z podklejaniem papieru do pakowania, skorzystam. Materiały jak zwykle super. Od klamerek z Ali jestem uzależniona, takie z choinkami kupiłam już w wakacje.

    1. Widzę, że zakupy pod kątem zajęć planujesz z dużo większym wyprzedzeniem, niż ja 😉 A papier do pakowania polecam – opłaca się i moim zdaniem dużo ładniej wygląda, niż z nadrukowanym wzorem.

  3. super pomysły. I fajnie, że w tylu wersjach językowych! Tylko w tej francuskiej przy obrazku z parasolem jest błąd. Tam jest samo “u” a musi być “un”.

Leave a Reply