Grammar, I have who has, Inne gry i zabawy, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Occupations

Occupations: Present Simple

Tydzień temu opublikowałam pierwszy wpis w ramach tematu Occupations. Zgodnie z obietnicą, dzisiaj dzielę się z Wami grą karcianą na ćwiczenie struktury „to be” oraz utrwalanie nazw zawodów. Przygotowałam również plansze na gazetkę ścienną z odmianą „to be”.  

grafika do wpisDwDSDSDo-01

Wspomniane plansze mogą przydać się jako wizualne utrwalenie formy twierdzącej i przeczącej czasownika to be. Również tutaj wykorzystałam nazwy zawodów i odpowiednie grafiki. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.

Karty do pobrania tutaj/Download here -> plansze “to be”

Grę Who are you? na utrwalenie struktury czasownika to be oparłam na zasadach dobrze znanej zabawy I have … Who has …?, która to już kilkakrotnie gościła na moim blogu. Przygotowałam 27 kart, które rozdajemy uczniom. Osoba zaczynająca zabawę (może to być nauczyciel) kładzie swoją kartę przed sobą w taki sposób, żeby wszyscy ją widzieli i czyta, kim z zawodu jest postać znajdująca się na karcie, odczytuje również pytanie umieszczone na samym dole karty np. He is a police officer. Is she a gardener? Teraz pozostali uczniowie muszą sprawdzić swoje karty i poszukać tej, której odpowiedź będzie pasowała do zadanego pytania. Będzie to przeczenie lub potwierdzenie a karty są opracowane w ten sposób, że jest możliwy wybór tyko jednej właściwej. Gracz, który będzie miał odpowiedną kartę wykłada ją obok poprzedniej, czyta odpowiedź i następne pytanie (tutaj No, she isn’t a gardener. She is a balerina. Are they singers?) Bawimy się do ostatniej karty 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Who are you? Occupations
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> ¿Cuál es tu profesión?
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Quel est ton métier?

Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Dominice Ziębie, hiszpańskie – Monice Bielawie, francuskie – Małorzacie Lesisz. Mój poprzedni wpis w ramach tematu occcupations znajdziecie tutaj -> Occupations.

0 myśli w temacie “Occupations: Present Simple”

  1. Mam wrażenie, że twoje pomysły nigdy się nie skończą. Szczególnie dziękuję za to, że wypełnia się luka, jeśli chodzi o dodatkowe materiały w języku niemieckim.

    1. Cieszę się, że korzystacie z różnych wersji językowych. A to prawda, materiałów dla anglistów w sieci jest mnóstwo, ale z innymi językami jest już gorzej.

  2. Świetne materiały. Przy karcie z przedsiębiorcą jest błąd w pytaniu Is he a photographer? – powinno być she, gdyż na następnej pasującej karcie jest panienka 🙂 i odpowiedź jest she is. 🙂

Leave a Reply