Autumn, Board games, Conversation game, Halloween, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch

Conversation Game: Halloween and Autumn

Halloween is coming! Również i w tym roku mam dla Was i dla dzieciaków garść pomysłów związanych z tym świętem. Na pierwszy ogień idą gry związane ze symbolami i tradycjami.

7-01

Od jakiegoś czasu planowałam opracowanie gry planszowej na konwersacje i miałam mały problem – mam laminator A4, więc moje gry tworzę właśnie w tym formacie. Nie miałam sposobu na zmieszczenie większej ilości pól z testem na tak małej kartce. Z pomocą przyszła mi pomysłowa Agnieszka Iwanicka, którą zapewne doskonale znacie. Niedawno brałam udział w jej pierwszym (ale na pewno nie ostatnim) 🙂 webinarze Festiwal Jesiennych Pomysłów i właśnie tam Agnieszka przedstawiła świetny pomysł na takie „przenośne” gry planszowe. Jest to idea, która jest rewelacyjnym rozwiązaniem właśnie dla takich osób jak ja, które mają mały laminator a chcą dużej gry planszowej. Bardzo dziękuję Agnieszce za inspiracje i gorąco polecam jej szkolenia – prawdziwa kopalnia pomysłów na całe lata!
Korzystając z pomysłu Agnieszki (za jej wiedzą i zgodą oczywiście) przygotowałam gry tematycznie związane z jesienią i Halloween. Dla młodszych uczniów opracowałam wersję obrazkową, dla starszych – z pytaniami, co umożliwi nam ćwiczenie speakingu.

Halloween Conversation Game. W jej skład wchodzi 36 kafelków, które wycinamy, laminujemy (żeby służyły przez lata) i możemy zaczynać zabawę. Kwadraciki z pytaniami układamy w dowolny sposób tak, żeby utworzyły grę planszową, po której będziemy poruszać się oczywiście pionkami. Wszyscy gracze stają na polu Start, pierwsza osoba rzuca kością, porusza się o daną liczbę oczek, czyta pytanie i odpowiada na nie.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Halloween Conversation Game

Halloween Pictures Game. Grę układamy na takich samych zasadach. Tutaj zamiast pytań mamy obrazki – symbole Halloween oraz pola z napisem Boo. Gdy gracz stanie na polu z obrazkiem – oczywiście podaje jego nazwę. Jeśli jednak zatrzyma się na polu ze słowem Boo musi wykonać polecenie nauczyciela (tutaj każdy z nas może przygotować sobie dowolną listę zadań). Również tutaj znajdziecie 36 kafelków. Jak widać na zdjęciach, tym razem do tej zabawy zamiast zwykłych pionków wykorzstałam quiet critters.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Halloween Pictures Game

Autumn Conversation Game. Gramy na takich samych zasadach, jak w wersji związanej z Halloween. Znajdziecie tutaj 24 karty w różnych wersjach językowych. Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Magdzie Szafraniec, hiszpańskie – Monice Bielawie, a francuskie – Agnieszce Sidorskiej.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Autumn Conversation Game
Gra po pobrania tutaj/Download here -> jesienna gra konwersacje Hebst Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> jesienna gra konwersacje Otoño Español
Gra do pobrania tutaj/Download here -> J’espionne avec ma loupe

Autumn Pictures Game. Tutaj znajdziecie obrazki związane oczywiście z jesienią.

Gra po pobrania tutaj/Download here -> Autumn Pictures Game

Przy wymyślaniu pytań związanych z tymi grami poszłam na łatwiznę 🙂 i skorzystałam z gotowca do konwerscji (źródła: tutaj i tutaj).
Informacje związane z Halloween  oraz różne ciekawostki znajdziecie w pierwszym numerze mojego magazynu online Jesienne Pomysły przy tablicy
Najbardziej podoba mi się w tych grach to, że można mieszać poszczególne wersje, dzięki czemu za każdym razem będziemy bawić się inaczej. No i super ważna rzecz dla takich nauczycieli jak ja, czyli takich, którzy każde zajęcia prowadzą w innej sali, pracują w dwóch szkołach i jeszcze prowadzą zajęcia indywidualne. Zawsze dźwigam całą górę materiałów a taką grę po prostu wrzucam do torebki! Tak więc Agnieszko bardzo dziękuję Ci za taki praktyczny pomysł!

A jeśli nie chcecie lub nie możecie realizować zajęć halloweenowych, to może przydać się Wam karcianka z potworami, dzięki którym będziemy ćwiczyć słownictwo związane z emocjami. Niby ne Halloween, ale jednak potworki robią swoje i dzieciaki będą zachwycone 🙂 -> Gra karciana “Monsters: Emotions”
Z myślą o najmłodszych, opracowałam planszówkę z nietoperzami w roli głównej. Pomogą nam one utrwalić nazwy kolorów ->Gra planszowa “Colourful Halloween”

Dodatkowo, już poza tematem Halloween, zamieściłam karty obrazkowe i memory z uroczymi świnkami w roli głównej. Dzięki nim będziemy ćwiczyć nazwy czynności -> Zestaw kart obrazkowych “Actions”

Gra karciana “Memory: Actions”

Zapraszam 🙂

0 myśli w temacie “Conversation Game: Halloween and Autumn”

  1. Pomysły idealne na jesienne zajęcia, dziękuję, dobry człowieku. Ja jeszcze dopytam o laminowanie: te karty są idealnie przy brzegu wycięte czy zostawiasz jakiś zapas, aby tło i wydrukowana strona się nie rozkleiły?

  2. jesteś genialna! zazdroszczę pomysłów i chętnie z nich skorzystam!
    ps. z jaką grupą wiekową robisz te materiały? pytam o konwersacyjne

    1. Super, że wykorzystasz materiały! Jeśli chodzi o grę na konwersacje, to wszystko zależy od poziomu grupy. Myślę, że przedział wiekowy jest dośc duży: od starszych klas podstawówki po wyższe poziomy 😉

Dodaj komentarz