Domino, I spy ... games, Język angielski/English, Thanksgiving

Thanksgiving games: mega pack

Thanksgiving nie jest tak popularnym świętem jak Halloween, nie pojawia się ono równie często podczas zajęć językowych. Warto to zmienić i przeprowadzić lekcje kulturowe na temat Dziękczynienia. A żeby uatrakcyjnić takie zajęcia, przygotowałam kolejne materiały związane z Thanksgiving.
Przypominam, że informacje, które możecie wykorzystać podczas zajęć o Dziękczynieniu oraz link do padleta z inspiracjami znalezionymi przeze mnie w Internecie znajdziecie w pierwszym numerze mojego magazynu online tutaj -> Jesienne Pomysły przy tablicy

W ubiegłym roku opublikowałam flashcards i prostą grę planszową, tydzień temu podzieliłam się z Wami grą na konwersacje dla starszych uczniów oraz jej obrazkowym odpowiednikiem dla maluchów.  Możecie również wykorzystać moje action cards oraz gry z kalmerkami. Wszsytkie te pomysły znajdziecie w tutaj -> Thanksgiving by Pomysły przy tablicy. Teraz przyszła pora na mega pack z aż dziesięcioma rodzajami materiałów!

Kolejnymi materiałami, jakie opracowałam z myślą o Dziękczynieniu, jest zestaw kart obrazkowych i I spy … ->Zestaw kart obrazkowych oraz gry I spy … Thanksgiving

oraz gra karciana z wykorzystaniem kodów QR -> Thanksgiving “I have … Who has …” QR code

Jeśli planujecie udekorować swoje sale, na pewno przyda Wam się girlanda. Opracowałam trzy wersje: dwie z napisem Thanksgiving  i jedną z obrazkami.
girlanda do wpisu-01
Napis do pobrania tutaj/Download here -> girlanda Thanksgiving czarny napis
Napis do pobrania tutaj/Download here -> girlanda Thanksgiving napis orange
Napis do pobrania tutaj/Download here -> girlanda Thanksgiving obrazki

Przygotowałam również aż trzy wersje domina. Pierwsza skierowana jest do najmłodszych dzieci. Pomyślałam tutaj o lekko zmienionej formie tradycyjnego domino z symbolami Dziękczynienia. Przygotowałam 24 kafelki. Gramy dokładnie na takich samych zasadach, jak w oryginalnej wersji, tylko że tutaj łączymy odpowiednie obrazki.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino Thanksgiving

I wreszcie tradycyjny odpowiednik QR domino, czyli opcja z zawierająca wyłącznie obrazki.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> domino Thanksgiving II

Teraz czas na kolejną wersję zabawy I spy with my magnifying glass …  Każda karta pokazuje nam szkło powiększające, które ukazuje część osoby/rzeczy związanej z Dziękczynieniem. Zadaniem dzieci jest oczywiście odgadnięcie, co przedstawia cały obrazek. Z lewej strony każdej karty, za przerywaną linią, umieściłam cały mały obrazek tego, co znajduje się pod szkłem powiększającym. Pokazując kartę uczniom zasłaniamy lewą część karty i później porównujemy, czy uczniowie dobrze zgadywali.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> I spy … Thanksgiving

Na dokładkę przygotowałam memory. A ponieważ Dziękczynienie kojarzy się w głównej mierze z jedzeniem, w tej wersji wszystkie grafiki umieściłam na talerzach. Mam nadzieję, że nie przerazi Was widok głowy Indianina czy pielgrzymów uśmiechniętych od ucha do ucha i leżących na talerzach 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here -> memory Thanksgiving

Ostatnie materiały, jakimi dzisiaj się z Wami podzielę to dobrze wszystkim znana zabawa I spy … w dwóch wersjach.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> I spy … Thanksgiving

Na zakończenie mam dla Was niespodziankę w postaci zapowiedzi kolejnej, piątej już edycji akcji blogujących anglistek High 5! Tym razem pod hasłem December znajdziecie aż 65 pomysłów na bożonarodzeniowo – zimowe zajęcia. A ponieważ w tej edycji spotkają się dwie piątki, to będzie ona wyjątkowa nie tylko dla nas Autorek, ale również dla Was – Czytelników. Jestem ciekawa, czy macie jakieś pomysły na to, co dla Was przygotowałyśmy 😉 Więcej szczegółów już wkrótce!

high 5-01

8 myśli w temacie “Thanksgiving games: mega pack”

  1. Ilość materiałów naprawdę robi wrażenie, dla nas to tylko klick i już jest na dysku, ale wiem, że włożyłaś dużo pracy w przygotowanie gier i zabaw. Z całego serducha dziękuję!

  2. Świetne! Trafiłam na Pani blog początkiem września i nie ma teraz dnia (dosłownie:) żebym nie zaglądała czy nie pojawiło się coś nowego – wszystko jest SUPER! Pani blog jest nieocenioną pomocą w przygotowywaniu moich lekcji oraz zajęć na kółko z angielskiego w szkole podstawowej. Dziękuję! I zachęcam do kolejnych niesamowitych pomysłów!

    1. Przyznam, że serce mi rośnie, gdy czytam takie komentarze 🙂 Bardzo dziękuję i ogromnie się cieszę, że mam takie grono stałych Czytelników! A nowych pomysłów na pewno nie zabraknie 😉

Leave a Reply