Board games, Grammar, Inne gry i zabawy, Język angielski/English

Present Simple or Present Continuous

Chwila oddechu między bożonarodzeniowymi wpisami to uśmiech w stronę gramatyki. W kilku grupach dla nauczycieli angielskiego pojawiły się pytania o ćwiczenia na porównanie czasów Present Simple i Present Continuous a w zawiązku z tym, że już od dłuższego czasu nosiłam się z zamiarem opracowania jakiejś gry związanej z gramatyką, postanowiłam podjąć ten temat i przygotowałam grę na porównanie tych dwóch czasów.

grafika do wpisDwo-01

Grę opracowałam w formie poprzednio publikowanych conversation games. Autorką pomysłu na taką przenośną zabawę jest Agnieszka IwanickaBazując na jej zamyśle przygotowałam kafelki, które możemy ułożyć w dowolny kształt gry planszowej, tak jak widać to za załączonym poniżej zdjęciu. Uczniowie mogą również po prostu losować karteczki i układać zdania.

Przygotowałam 36 kafelków z obrazkami i wyrazami wskazującymi na czas Present Simple lub Present Continuous. Zadaniem ucznia jest ułożenie zdania zgodnego z obrazkiem i słowami zapisanymi na karcie w odpowiednim czasie.
simple or continouns game-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Present Simple or Present Continuous game

Mam nadzieję, że pamiętacie o najbliższej sobocie i zbliżającej się kolejnej edycji akcji blogujących anglistek High 5! Już 18 listopada o godz. 10.00 podzielimy się z Wami pomysłami na bożonarodzeniowo – zimowe zajęcia oraz ogłosimy konkurs ze świetnymi nagrodami! Macie jakieś podejrzenia, o czym tym razem będzie mój wpis?  😉

12 myśli w temacie “Present Simple or Present Continuous”

Leave a Reply