Akcja blogowa High 5!, BINGO, Christmas, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch

5 pomysłów na grę BINGO! w bożonarodzeniowej odsłonie

Akcja High 5! powraca! Tym razem 13 blogujących anglistek prezentuje swoje pomysły na świąteczno – zimowe zajęcia. Swój wpis poświęciłam grze, którą znają i kochają uczniowie w każdym wieku. Zapraszam po 5 pomysłów na BINGO! w bożonarodzeniowej odsłonie!

grafika do wpisDwo-01

Wszystkie materiały opracowałam w aż czterech wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej i francuskiej. Zanim przejdziemy do gier zdradzę Wam, że ta edycja naszej blogowej akcji jest wyjątkowa – 5. raz publikujemy swoje pomysły w ramach akcji High 5. Z tej okazji przygotowałyśmy dla Was mega niespodziankę – konkurs ze świetnymi nagrodami. Czytajcie nasze wpisy uważnie 😉

A teraz czas na moje materiały. Zdecydowałam się na przedstawienie właśnie tej gry w kilku odsłonach, ponieważ towarzyszy mi ona bardzo często a uczniowie młodsi i starsi bardzo lubią zabawę tego rodzaju. Przygotowałam więc pięć nowych propozycji dla różnych grup wiekowych. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik. Zaczynamy!
1-01

Moja pierwsza propozycja na bożonarodzeniowe BINGO! wykorzystuje jeden z najbardziej znanych symboli tego święta – Christmas stocking. Znajdziecie tutaj 11 różnych plansz, na których świąteczne skarpety wiszą na sznurkach a w środku każdej z nich ukryta jest jedna rzec /postać związana z Christmas.
Zasady gry. Każde dziecko otrzymuje planszę oraz 9 małych karteczek lub plastikowych zakrętek . Wszyscy gracze zakrywają 3 dowolne obrazki na planszy. Zaczynamy zabawę! Nauczyciel podaje angielskie nazwy poszczególnych obrazków. Dzieci, które wcześniej nie przykryły tego obrazka karteczką – przykrywają teraz pole z właściwym rysunkiem. Osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy woła Bingo! i wygrywa zabawę.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! Christmas stocking
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! skarpetka Navidad ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! skarpetka Noël FR
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! skarpetka Weihnachten Deutsch
2-01
Na pewno pamiętacie moje ubiegłoroczne świąteczne BINGO z choinkami (kilknij tutaj -> Christmas BINGO!). W związku z tym, że w moich tegorocznych materiałach pojawi się nowe słownictwo i nowe grafiki, postanowiłam odświeżyć taką wersję tej zabawy. Tak więc w drugiej choinkowej odsłonie BINGO! ćwiczymy nowe słownictwo. Obrazki zawieszone są na Christmas tree a zasady gry są takie same, jak w poprzedniej wersji z Christmas stocking.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! Christmas tree
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! choinka Navidad ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! choinka Weihnachten Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! choinka Noël FR

3-01
Zostajemy przy świątecznym drzewku, które wykorzystałam kolejny raz, przy czym teraz czas na wersję dla najmłodszych. W tej wersji znajdziecie 12 kart, na których umieściłam gałęzie choinki z zawieszonymi na nich 4 bombkami. W każdej ozdobie kryje się jeden obrazek. Nauczyciel podaje nazwy grafik z dzieci przykrywają je karteczkami/zakrętkami. Wygrywa gracz, który pierwszy zakryje wszystkie obrazki.
Mała uwaga 🙂 Ze względu na duży rozmiar pliku, może nie być widoczny podgląd gry, ale pobierać można już normalnie 🙂

Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! Christmas tree
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! choinka Navidad ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! choinka Noël
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! choinka Weihnachten Deutsch
4-01
Czwarta wersja bożonarodzeniowego BINGO! to kalendarz adwentowy w nowej formie. Odliczamy dni do 24 grudnia. Przygotowałam 5 różnych plansz, dla każdego ucznia drukujemy jedną planszę z wybranej wersji. Znajdziemy na nich 24 pola z obrazkami i jedno na napisem FREE.
Zasady gry. Nauczyciel podaje liczby (w losowej kolejności) icśinamreg. Gracz, który jako pierwszy poda poprawną nazwę obrazka znajdującego się pod wywołanym numerem, zakrywa go karteczką. Wygrywa osoba, która pierwsza zakryje pola w pionie, poziomie lub po skosie.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! calendar Christmas
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! kalendarz Navidad ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! kalendarz Weihnachten Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! kalendarz Noël FR
5-01

Ostatnia opcja przeznaczona jest dla trochę starszych dzieci – zamiast obrazków na planszach znajdują się wyrazy. Przygotowałam 10 plansz z różnym układem 24 wyrazów i środowego pola z napisem FREE. Załączam również planszę z pustymi miejscami, którą możecie uzupełnić dowolnym słownictwem.
Zasady gry. Nauczyciel podaje wyrazy w losowej kolejności. Uczeń, który jako pierwszy zakryje wyrazy w pionie, poziomie albo po skosie, wygrywa zabawę.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! vocabulary Christmas

To już wszystkie moje propozycje dotyczące gry BINGO! na bożonarodzeniowe zajęcia. Mam  nadzieję, że przy takim wyborze każdy znajdzie coś dla siebie 😉 A teraz przechodzę do szczegółów związanych z naszym konursem!
KONKURS-01

Jeśli przeczytaliście wpis uważnie, na pewno zwróciliście uwagę na jedno słowo zapisane w dość nietypowy sposób. Na każdym blogu biorącym udział w 5. edycji akcji ukryłyśmy po jednym takim „dziwnym” słowie, czyli znajdziesz ich aż 13. Słowa należy odczytać od tyłu. A następnie wszystkie wpisać w specjalnie przygotowany formularz, do którego link znajdziesz poniżej.
Teraz czas wybrać nagrodę (do wyboru są pomoce dydaktyczne dla młodszych i starszych uczniów, dla nauczycieli języka angielskiego, niemieckiego lub hiszpańskiego). W formularzu opiszcie w kreatywny sposób, dlaczego akurat ta rzecz powinna znaleźć się w Waszych rękach, a  my wybierzemy odpowiedzi, które najbardziej nam się spodobają.
sponsorzy-01-01
1. Wybrany zestaw mat KIDDO Basic od firmy Play Me and Learn. Maty Kiddo to unikatowe, antypoślizgowe karty obrazkowe. Każdy zestaw można wykorzystać do ponad 100 zabaw i gier, zarówno w przedszkolu jak i w szkole podstawowej. Zastosowań jest wiele, a jest także w czym wybierać, ponieważ w sklepie playandlearn.com jest dostępnych aż 28 zestawów tematycznych Kiddo Basic. Każdy zestaw obejmuje 8 lub 12 mat powtórzonych trzykrotnie. Jest to super opcja na zajęcia lub imprezy plenerowe z udziałem większej liczby dzieci.
2. Prenumerata PREMIUM magazynu „Get Creative!” Magazyn „Get Creative!” skierowany jest do nauczycieli języka angielskiego pracujących z dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Pełen jest inspiracji, porad i wskazówek. Znajdziecie w nim także gotowe scenariusze zajeć oraz materiały, które ułatwią Wam nie tylko przygotowanie się do zajęć, ale także przedstawień czy lekcji okolicznościowych. W ramach konkursu wygrać możecie prenumeratę PREMIUM z dostępem do artykułów i materiałów w wersji elektronicznej. Więcej na stronie getcreative.edu.pl

3. Wybrana plansza plenerowa od firmy Regipio. Plansze plenerowe to świetne rozwiąznie do nauki różnych zagadnień języka angielskiego, niemieckiego, czy hiszpańskiego. Podczas gier z wykorzystaniem planszy uczymy się przy użyciu wszystkich zmysłów oraz doskonalimy umiejętność pracy w grupie. Plansze, którym możesz przyjrzeć się na stronie regipio.com, występują w trzech rodzajach: Question Steps, Round Steps oraz Brainy Steps. Dzięki Question Steps uczniowie rozwijają umiejętność zadawania pytań na różne tematy oraz odpowiadania na nie. Round Steps to gra z liczbami, kolorami oraz podstawowymi przymiotnikami. Natomiast Brainy Steps to plansza doskonaląca używanie przymiotników w różnych sytuacjach.
4. Zestaw książek od wydawnictwa MM Publications:
Go for Preliminary (dokładny opis -> tutaj ) – zestaw testów przeznaczona dla ucznia (wraz z płytą CD) oraz książka dla nauczyciela.
Practice tests for the Cambridge English: First (FCE) Examination (opis -> tutaj) – książki dla ucznia i nauczyciela.
IELTS Practice Tests (opis -> tutaj) – zestaw sześciu testów IELTS z odpowiedziami. Do książki dołączone są płyty CD oraz CD-ROM ze słownictwem oraz nagraniami video.
5. Voucher o wartości 300zł do wykorzystania na książki, gry i inne materiały wydawnictwa Usborne. Wydawnictwo posiada szeroką gamę pomocy dydaktycznych, w tym interaktywne książki, gry karciane i kolorowanki. Zróżnicowane poziomami pozycje książkowe znajdują swoich fanów zarówno wśród nieco starszych uczniów, jak i najmłodszych przedszkolaków. Urozmaicą nie tylko zajęcia indywidualne, ale i te prowadzone z większymi grupami. Atrakcyjne gry Snap to hit wśród uczniów w różnym wieku, a książeczki typu touch and feel to niekwestionowany hit wśród dzieci młodszych. Więcej znajdziecie tutaj -> Children’s English Books

Do dzieła! Teraz wypełncije formularz -> kliknij tutaj i koniecznie zapoznajcie się z dostępnym tu regulaminem. Konkurs trwa od godziny 10:00 dnia 18.11.2017, do godziny 23:59 dnia 01.12.2017.

Edit: 06.12.2017 WYNIKI KONKURSU ZNAJDZIESZ TUTAJ -> HIGH 5! DECEMBER WYNIKI KONKURSU

Teraz koniecznie odwiedźcie także pozostałe blogi biorące udział w akcji, by poznać jeszcze więcej pomysłów na bożonarodzeniowo – zimowe zajęcia …

English Freak -> Obrazki na 5 sposobów
Head Full of Ideas -> Święta w 5 językach
Małe Duże -> 5 zimowych zabaw

33 myśli w temacie “5 pomysłów na grę BINGO! w bożonarodzeniowej odsłonie”

    1. Niestety … Ale myślę, że kreatywnie można wykorzystać niektóre z nagród na różnych zajęciach językowych. A w Get Creative! jest góra uniwersalnych pomysłów i z powodzeniem można wykorzystać je również podczas lekcji francuskiego 😉

  1. Bardzo ciekawa forma tych bingo ? Tradycyjne formy już spowszedniały uczniom, a te na pewno przypadną im do gustu. Twoje Bingo wymiata ?

  2. A ja się zachwycam wizualną częścią Twoich materiałów. Wszystkie printables są zawsze takie piękne i estetyczne 🙂 Teraz też!

  3. Piękne materiały – jak zawsze! Próbuję pobrać Advent calendar bingo i wciąż pojawia się informacja, że podczas pobierania wystąpił błąd…

Leave a Reply