Dobble, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Winter

Dobble Winter

Kolejny zimowy wpis to dobrze znane Wam Dobble. Bawimy się ze słownictwem związanym ze zwierzętami, zabawami i ubraniami. Jednym słowem – z zimą.

Jak zwykle, przygotowałam 31 kart. Każda z nich zawiera sześć obrazków, jest unikalna i łączy się z innymi kartami tylko jednym obrazkiem. 
Przy takiej ilości kart najlepiej grać w grupach 4osobowych. Każdy gracz otrzymuje jedną zakrytą kartę. Z pozostałych kart układamy odkryty robimy stos na środku stołu. Gracze w tym samym czasie odkrywają swoje karty i szukają wspólnego elementu z pierwszą kartą ze stosu. Wygrywa gracz, który na koniec gry zdobył najwięcej kart.
Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
dobble winter-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Dobble Winter

Fajnym sposobem na wykorzystanie kart Dobble jest inny rodzaj zabawy, jaki przetestowałam ostatnio. Obrazkami do góry wykładamy powiedzmy 5 kart, dookoła siedzą gracze. Wybrana osoba zaczyna opisywać jedną z kart nie podając nazw rzeczy znajdującej się na niej – może jedynie opisywać obrazki znajdujące się na niej, ale nie powinna tego robić w sposób zbyt oczywisty. Osoba, która pierwsza zorientuje się, o której karcie mówi gracz, zbiera ją ze stołu. W drugiej kolejce opisuje ktoś inny. Ale uwaga – jeśli ktoś pomyli się i będzie chciał zabrać niewłaściwą kartę, to w tej kolejce nie może już podjąć się drugiej próby.

Jeśli szukacie innych zimowych pomysłów, zapraszam do moich sklepowych materiałów, czyli sprawdzonego zestawy kart obrazkowych i gry I spy … -> Zestaw kart obrazkowych oraz gry I spy … Winter

oraz quizu w formie prezentacji -> Prezentacja – quiz “Arctic animals”

W temacie zimowych planszówek polecam bloga Agnieszki Olé Edu, z którego możecie pobrać świetne materiały z płatkami śniegu w roli głównej; klinknij tutaj -> Zimowa planszówka

Informacje, które możecie wykorzystać podczas zimowych zajęć oraz link do padleta z inspiracjami znalezionymi przeze mnie w Internecie znajdziecie w drugim numerze mojego magazynu online tutaj -> Zimowe Pomysły przy tablicy.

Moje pozostałe materiały związane z zimą czekają tutaj -> Winter by Pomysły przy tablicy.
podpis

18 myśli w temacie “Dobble Winter”

  1. Piękne karty, a nowy pomysł na ich wykorzystanie naprawdę ciekawy.
    Ostatnio na dodatkowych zajęciach pierwszoklasiści z zapartym tchem skanowali kody qr ze zwierzątkami, które pobrałam z twojego bloga. Ich uśmiech był bezcenny, dziękuję, że mogłam wykorzystać twoje materiały.

  2. Jak spędzić niespodziewanie wolną lekcję? Drukując piękne Dobble od Pomysły przy tablicy oczywiście! Dziękuję!

  3. Bardzo dziękuję za możliwość skorzystania z pięknych gier. Moje Dzieciaki są zachwycone. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

  4. Suuper fantastyczny pomysł Dzieciaki szczęśliwe bo mają super zabawę oczywiście będę polecać Pani Blog ślicznie dziękuję za Dobble 🙂 buziaki

Dodaj komentarz