Dobble, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Winter

Dobble Winter

Kolejny zimowy wpis to dobrze znane Wam Dobble. Bawimy się ze słownictwem związanym ze zwierzętami, zabawami i ubraniami. Jednym słowem – z zimą.

Jak zwykle, przygotowałam 31 kart. Każda z nich zawiera sześć obrazków, jest unikalna i łączy się z innymi kartami tylko jednym obrazkiem. 
Przy takiej ilości kart najlepiej grać w grupach 4osobowych. Każdy gracz otrzymuje jedną zakrytą kartę. Z pozostałych kart układamy odkryty robimy stos na środku stołu. Gracze w tym samym czasie odkrywają swoje karty i szukają wspólnego elementu z pierwszą kartą ze stosu. Wygrywa gracz, który na koniec gry zdobył najwięcej kart.
Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
dobble winter-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Dobble Winter

Fajnym sposobem na wykorzystanie kart Dobble jest inny rodzaj zabawy, jaki przetestowałam ostatnio. Obrazkami do góry wykładamy powiedzmy 5 kart, dookoła siedzą gracze. Wybrana osoba zaczyna opisywać jedną z kart nie podając nazw rzeczy znajdującej się na niej – może jedynie opisywać obrazki znajdujące się na niej, ale nie powinna tego robić w sposób zbyt oczywisty. Osoba, która pierwsza zorientuje się, o której karcie mówi gracz, zbiera ją ze stołu. W drugiej kolejce opisuje ktoś inny. Ale uwaga – jeśli ktoś pomyli się i będzie chciał zabrać niewłaściwą kartę, to w tej kolejce nie może już podjąć się drugiej próby.

Jeśli szukacie innych zimowych pomysłów, zapraszam do moich sklepowych materiałów, czyli sprawdzonego zestawy kart obrazkowych i gry I spy … -> Zestaw kart obrazkowych oraz gry I spy … Winter

oraz quizu w formie prezentacji -> Prezentacja – quiz “Arctic animals”

W temacie zimowych planszówek polecam bloga Agnieszki Olé Edu, z którego możecie pobrać świetne materiały z płatkami śniegu w roli głównej; klinknij tutaj -> Zimowa planszówka

Informacje, które możecie wykorzystać podczas zimowych zajęć oraz link do padleta z inspiracjami znalezionymi przeze mnie w Internecie znajdziecie w drugim numerze mojego magazynu online tutaj -> Zimowe Pomysły przy tablicy.

Moje pozostałe materiały związane z zimą czekają tutaj -> Winter by Pomysły przy tablicy.
podpis

18 myśli w temacie “Dobble Winter”

  1. Piękne karty, a nowy pomysł na ich wykorzystanie naprawdę ciekawy.
    Ostatnio na dodatkowych zajęciach pierwszoklasiści z zapartym tchem skanowali kody qr ze zwierzątkami, które pobrałam z twojego bloga. Ich uśmiech był bezcenny, dziękuję, że mogłam wykorzystać twoje materiały.

  2. Bardzo dziękuję za możliwość skorzystania z pięknych gier. Moje Dzieciaki są zachwycone. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.

  3. Suuper fantastyczny pomysł Dzieciaki szczęśliwe bo mają super zabawę oczywiście będę polecać Pani Blog ślicznie dziękuję za Dobble 🙂 buziaki

Dodaj komentarz