Najwyższa pora na nowy temat. Jak to zimą bywa, niestety częściej chorujemy i czekają nas wizyty u lekarzy, zakupy w aptece… Właśnie dlatego postanowiłam wziąć na warsztat zagadnienia związane ze zdrowiem. Zapraszam do lektury pierwszego wpisu Health: What’s the matter?
Zacznę od mojego najnowszego mega zestawu do druku -> “What’s the matter?”
Materiały związane ze zdrowiem leżakowały u mnie już chyba ponad dwa miesiące aż a końcu po Waszych odpowiedziach na FB związanych z wyborem potrzebnego Wam tematu, zdecydowałam się na publikację. Nowe działy zazwyczaj otwieram kartami obrazkowymi i memory. Nie inaczej jest tym razem. Do stałego zestawu dodałam jeszcze BINGO! i nowość na moim blogu: książeczkę do uzupełniania i kolorowania 🙂
Flashcards i memory związane są z dolegliwościami, specjalizacjami lekarskimi oraz przedmiotami związanymi ze służbą zdrowia. Przygotowałam 22 karty obrazkowe wraz z podpisami w dwóch wersjach: tzw standardowej oraz obrazki zamknięte w fiolkach. Materiały opracowałam w aż pięciu wersjach językowych: angielskiej, niemieckiej, hiszpańskiej, francuskiej i polskiej. Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Julii Więcławskiej, hiszpańskie Monice Bielawie a francuskie Uli Zarzyckiej. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Health Flashcards
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Flashcards Health II
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Flashcards Gesundheit DEUTSCH
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Flashcards Salud ESP
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Flashcards Santé FR
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Karty obrazkowe Zdrowie PL
Druga gra to memory, jednak w innej wersji niż ta, którą do tej pory publikowałam. Przygotowanie gry: pojedyncze obrazki z podpisami drukujemy dwa razy a kartki z prostokątami, na których jest napisane 1 punkt drukujemy jeden raz. Karty z pojedynczymi obrazkami układamy na podłodze tak, jak do zwykłego memory. Następnie gdzieś z boku, osobno układamy prostokąty z punktami obrazkami do góry. Na każdym z prostokątów znajduje się para obrazków a po prawej stornie napis 1 point.
W swojej turze każdy gracz odkrywa dwie karty. Tym razem nie szukamy par składających się z dwóch takich samych obrazków, lecz par umieszczonych na prostokątnych kartach. Osoba, której uda się odkryć dwa szukane obrazki z którejś prostokątnej karty zdobywa jeden punkt i zabiera tę kartę. Wygrywa osoba, która zdobyła jak najwięcej punktów.
Równie ciekawa będzie rozgrywka w parach. Kolejną opcją jest nie wykrywanie wszystkich prostokątnych kart od razu, lecz rozdanie graczom po 1 – 3 kart, do których muszą odkryć w swojej turze szukane obrazki. Gracz, który wykona to zadanie jako pierwszy, wygrywa zabawę.
Gra do pobrania tutaj/Download here –> Memory Health
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Memory Gesundheit DEUTSCH
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Memory Salud ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Memory Santé FR
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Memory Zdrowie PL
W nowej wersji BINGO! „zamknęłam” chore dzieci w fiolkach.
Zasady gry. Każde dziecko otrzymuje planszę oraz 9 małych karteczek lub plastikowych zakrętek . Wszyscy gracze zakrywają 3 dowolne obrazki na planszy. Zaczynamy zabawę! Nauczyciel podaje angielskie nazwy poszczególnych obrazków. Dzieci, które wcześniej nie przykryły tego obrazka karteczką – przykrywają teraz pole z właściwym rysunkiem. Osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy woła Bingo! i wygrywa zabawę.
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! Health
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! Gesundheit DEUTSCH
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! Salud ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> BINGO! Santé FR
Na koniec zostawiłam książeczkę My book: What’s the matter?, którą dzieci kolorują i uzupełniają odpowiednim słownictwem. Bok książeczki możecie spiąć zszywaczem 🙂
Książeczka do pobrania tutaj/Download here -> My book: What’s the matter?
Przypominam, że jedną grę związaną ze zdrowiem publikowałam na łamach swojego magazynu online 😉 -> Zimowe Pomysły przy tablicy.
Tym razem zabrakło mi słów. Piękne.
Ojej! Dziękuję bardzo!!!
Zgadzam się, doskonała pomoc na lekcje. Wielkie dziękuję!
Fajnie, że ten temat przyda się również Wam 🙂
Extra! Urzekła mnie ta książeczka!
Debiut ale widzę, że raczej udany 🙂
Cudnie. Akurat zaczęłam \”zdrowotny blok tematyczny na lekcji. Chetnie wykorzystam również Twoje pomysły. Brawo, Ewelina!!!!
Super! Mam więcej gotowych materiałów w tym temacie tylko nie wiem jeszcze, kiedy będę je publikować 😉
Świetna robota! 😉
Dziękuję! Napracowałam się przy tych materiałach, ale było warto 🙂
Po raz kolejny świetne materiały 🙂 I love it!
Dzięki. Będzie tego więcej 😉
Po tych kartach zmieniam temat na pon. ???
Chyba muszę pośpieszyć się z publikacją kolejnego wpisu związanego z tym tematem 😉
Dzieki wielkie. Super
Na zdrowie! 😉
Ewelina, genialne materiały! I te grafiki! ? Na pewno mi się przydadzą – zaraz zamawiam kolorowy tusz do drukarki ?
Dzięki! Od razu przypomniałaś mi, że ja też muszę zamówić tusze 😉
Piekne materialy, juz byly w uzyciu i to z dorosla osoba 🙂 mam pytanie odnosnie bolu brzuchu, troche zaskoczyla mnie laczna pisownia, zawsze bylam uczona i sama tez ucze pisowni rozlacznej, czy to nie przypadkiem literowka?
Dzięki za czujność, już poprawione 🙂 Fajnie, że nie tylko dzieci uczą się z moich materiałów 😉
Te materiały są tak genialne, że aż brak słów… Gratuluję i jednocześnie zazdroszczę talentu, pomysłów, wytrwałości w realizacji…
Bardzo się cieszę, że tak spodobał się Wam ten nowy temat. Mam już kilka pomysłów na kolejne wpisy z kontynuacją materiałów ze zdrowiem 😉
Dzięki! Przydało sie dziś na 2 zajeciach 🙂
Nie myślałam, że to jest aż tak poularny temat. Ja sama nie realizuję go w ramach żadnego podręcznika, tylko podczas zajęć indywidulancych. W szkole staram się wprowadzić uczniom takie dodatkowe słownictwo, bo w progarmie niestety tematu Health nie mamy.
Super – dziękuję za udostępnienie.
Proszę bardzo 🙂 Już niebawem ciąg dalszy materiałów z buteleczkami 😉
tak chodzą za mną te materiały, że chyba zajmę się tym tematem w nadchodzącym tygodniu – myślisz, że dla 5- i 6-latków to nie za wcześnie? zakochałam się w tych obrazkach a teraz akurat taki chorobowy okres 😉
Zawsze możesz spróbować na początek jakieś proste zabawy z flashcards, wszystko zależy od grupy. Możecie wykorzystać np odcinek Peppy, którym świnka dosaje wysypki i odwiedza ją lekarz.
W ubiegłym roku miałam taką klasę 6latków, która lepiej radziła sobie z materiałem niż niektóra klasa 8latków 🙂
Dziękuję za FANTASTYCZNE materiały! Biegnę laminować, wycianać i jutro wkraczają do akcji 🙂 Już wiem, że moje trzylatki będą piszczeć z radości 🙂
O proszę – bardzo się cieszę, że i takie maluchy skorzystają z moich materiałów 🙂
You did my day!!!!! Thank you very much!!!!!!!!!!!!