Board games, Domino, Health, I spy ... games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch

At the doctor’s: Health

Dzisiejszy wpis to druga odsłona tematu związanego ze zdrowiem. Tym razem udajemy się do lekarza i tam utrwalamy słownictwo, które poznaliśmy w ramach What’s the matter?

Zacznę od mojego najnowszego mega zestawu do druku -> “What’s the matter?”

Okazało się, że nie tylko ja korzystam z materiałów związanych ze zdrowiem. Pierwszy wpis cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i mam nadzieję, że tak będzie z następnymi. Tak, piszę w liczbie mnogiej, ponieważ mam w zanadrzu więcej gier o zdrowiu 🙂

Tymczasem w swoim drugim wpisie At the doctor’s postanowiłam umieścić grę, która zawsze podoba się uczniom. Zapewne po części dlatego, że wykorzystuje ona telefon komórkowy … Na pewno domyślacie się, że chodzi o QR domino. Wybieramy się do lekarza, więc musimy przypomnieć sobie wszystkie słówka związane ze zdrowiem.
Niektóre materiały przygotowałam w aż 5 wersjach językowych. Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Julii Więcławskiej, hiszpańskie Monice Bielawie, a francuskie Uli Zarzyckiej. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.

at the doctor qr domino-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> QR domino Health ENG
Gra do pobrania tutaj/Download here -> QR domino Gesundheit Deutsch

Dzieci jeszcze nie poznały realiów polskiej służy zdrowia 😀 i bardzo niecierpliwią się czekając w kolejce do lekarza. Postanawiają zajrzeć  do gabinetu przez dziurkę od klucza a plansze What’s the matter? ukazują nam część innych małych pacjentów, których nazwy dolegliwości będziemy musieli podać.
at the doctor whats the matter-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Whta’s the matter? ENG
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Was ist passiert? Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> ¿Qué te pasa? ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Qu’est-ce qui se passe ? FR
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Co się stało? Zdrowie PL

Teraz wyruszamy do gabinetu lekarza znajdującego się na końcu gry planszowej At the doctor. Up and down. Wykorzystałam tutaj znane Wam z pierwszego wpisu buteleczki, w których kolejny raz “zamknęłam” dzieci. Tak więc rzucamy kością, podajemy nazwy obrazków, poruszamy się zgodnie kierunkiem wskazywanym przez strzałki. Po termometrze wspinamy się do góry i trochę omijamy kolejkę a po plastrze musimy zejść w dół, ponieważ trzeba ustąpić pierwszeństwa innemu choremu.
Planszę wraz z instrukcją znajdziecie w pliku poniżej.
at the doctor up and down-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> At the doctor’s. Up and down ENG
Gra do pobrania tutaj/Download here -> En la consulta. Subiendo y bajando ESP

Mam nadzieję, że takie gry umilą naszym uczniom oczekiwanie w kolejce. A teraz … kolej nas. Wycinanie i laminowanie czas zacząć – polecam robić to przy ulubionym serialu. Ach ten Netflix … Zawsze znajdzie się dobry powód do wycinania/oglądania 😉
podaj źródło2-01
Przypominam Wam również o ważnej zasadzie podwawania źródła -> Przybij piątkę i podaj źródło! Bardzo się cieszę, że coraz więcej osób zaczyna zwracać uwagę na oznaczanie autorów materiałów w sieci.
podpis

0 myśli w temacie “At the doctor’s: Health”

  1. Wspaniałe materiały:) Z góry dziękuję:) Teraz mam ferie i też oglądam moje seriale:) Co Pani poleca z Netfixa? Ja dziś nadrabiam zaległości i oglądam Grey’s Anatomy ale przyznam,że szukam czegoś nowego. Pozdrawiam serdecznie:)

    1. Nie wiem, czy mamy ten sam gust, jeśli chodzi o seriale 😉 ale z ostatnio obejrzanych na Netflixie polecam Stranger Things, Altered Carbon, Black Mirror, Dark i Mindhunter.

      1. OOO!!! Mam już Stranger Things i Dark za sobą, więc chętnie zerknę na pozostałe Twoje propozycje 🙂

Leave a Reply