Furniture, Język angielski/English, My shopping list, St Patrick's Day, Toys

My shopping list: St. Patrick’s Day

Nie wiem jak Wy, ale ja uwielbiamy gry typu My shopping list. Najbardziej za to, jak angażują uczniów i jaką ogromną frajdę sprawia im taka zabawa. Przyznam, że sama nie mniej cieszę się widząc, jakie efekty przynosi nauka przez zabawę. Właśnie dlatego przygotowałam kolejną dwie wersje tej zabawy i są one związane z Dniem św. Patryka.  

Na rozgrzewkę warto sięgnąć po zielone action cards, które nie tylko bawią, ale i pomagają Kacperkowi choremu na SMA ->Zielone Pomysły dla Fabianka. W bonusie otrzymacie również prezentację multimedialną. 

Wracamy do My shopping list. Tym razem zabawa przenosi nas do Irlandii. Jesteśmy szczęśliwcami, którym udało się złapać irlandzkiego skrzata i uzyskać od niego legendarny garnek ze złotem. Z legend pamiętamy jednak o tym, że skrzaty niechętnie rozstają się ze swoim skarbem oraz że są bardzo sprytne i złośliwe. Obawiamy się więc, że niebawem skrzat zapragnie odzyskać swój skarb. Aby mu to uniemożliwić, wyruszamy na zakupy zakładając, że jeśli zdołamy wydać większą część skarbu lub jej całość, to plany podstępnego skrzata spełzną na niczym 🙂

Tak więc każdy bierze swój garnek ze złotem z zapisaną na nim listą zakupową i wyrusza na łowy. W czasie, gdy uczniowie zapoznają się ze swoimi listami zakupowymi, ja w różnych miejscach sali umieszczam obrazki. Na mój sygnał wszyscy ruszają na zakupy – kto pierwszy uzbiera wszystkie produkty ze swojej listy – wygrywa. Przygotowałam 12 różnych list zapisanych na garnkach ze złotem. Do tej wersji gry wydrukowałam 2 zestawy małych kart obrazkowych. Ćwiczymy słownictwo związane z Dniem św. Patryka, meblami oraz sprzętami RTV i AGD.

3-011.jpg
Gra do pobrania tutaj/Download here -> My shopping list: St. Patrick’s Day

Drugą wersję opracowałam z myślą o najmłodszych uczniach, którzy jeszcze nie umieją czytać. Dlatego w garnkach ze złotem zamiast nazw umieściłam obrazki zabawek. A bawimy się tak, jak w przypadku opcji dla starszych dzieci.
st partick my shoppung list-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> My shopping list St. Patrick’s Day II

Jeśli Wasze grupy liczą więcej niż dwunastu uczniów, z powodzeniem dzieci mogą grać w parach. Sama wykorzystuję te gry również w ten sposób z takim zastrzeżeniem, że pary nie mogą się rozdzielać w poszukiwaniu poszczególnych pozycji z list zakupowych. 

A więcej motywu garnka pełnego złota znajdziecie w moim najnowszym zestawie ->Zestaw materiałów “St. Patrick’s Day Quiz”w którym czeka aż 7 rodzajów pomocy i 54 strony pomysłów do druku!

Z myślą o różnych grupach wiekowych opracowałam dwa quizy nt. St. Patrick’s Day. Znajdziecie je w moim sklepie -> Zestaw materiałów “St. Patrick’s Day Quiz”
oraz ->Prezentacja – quiz St. Patrick’s Day

0 myśli w temacie “My shopping list: St. Patrick’s Day”

 1. Shopping list jest super, ale wydaje mi się, że brakuje niektórych rzeczy na kwadracikach 🙁
  Czy mogłabyś zerknąć.

   1. Teraz już widzę, że jest kompletna i ma chyba dodatkowe karty niepasujące do żadnego garnka, ale trzeba je wydrukować 3 razy, a nie dwa 🙂 (np, lamp jest na trzech garnkach). Myślę, że fajnie by było gdyby dorobić jeszcze listy zakupów ze słówkami pominiętymi, zwłaszcza tymi związanymi ze świętem. Gry używałam dzisiaj i bardzo się podobała. Piękna praca, dziękuję! 🙂

    1. Ja właśnie specjalnie drukuję karty 2 razy – dzieciaki muszą się śpieszyć, ponieważ nie każdy zdąży skompletować listę zakupową.
     Na właśny użytek możecie przerabiać moje materiały, więc jak najbardziej możesz dorobić sobie listy z innymi słówkami 🙂

     1. My tez sie spieszymy?kto pierwszy ten ma zloto od skrzata?a nie ze wszystkimi sie nim dzieli?

     2. Wydaje mi się, że wersja w której wszyscy mogliby uzbierać swoje listy zakupowe nie byłaby dla dzieci już taka ekscytująca. A tak uwijają się jak mróweczki 😉

 2. Szczerze muszę przyznać że wykorzystałam pomysł. Rozmiescilam po całej szkole obrazeczki przypinając je do tablic. Oczywiście zrobiłam stosowną ilość kopii W ciągu jednej przerwy dzieciaki zrobiły zakupy i ustawiły się w kilkumetrowej kolejce po pieniążek czekoladowy. Wyszło genialnie !

Leave a Reply