Games, I spy ... games, Język angielski/English, St Patrick's Day, Taboo

St. Patrick’s Day: Taboo and I spy …

St. Patrick’s Day is coming! Już niebawem przez jeden dzień w roku wszyscy będziemy Irlandczykami! Z tej okazji przygotowałam kolejne materiały na zajęcia kulturowe. Coś dla młodszych i starszych uczniów, czyli Taboo oraz I spy with my little eye …Uczniowie lubią lekcje o Dniu Św. Patryka. Zapewne dlatego, że jest to takie radosne święto i kojarzy się z roześmianymi Irlandczykami, paradami i dobrą zabawą. W tym roku przygotowałam nowe materiały, które z powodzeniem można wykorzystać w różnych grupach wiekowych.

Na rozgrzewkę warto sięgnąć po moje zestawy materiałów, w których znajdziecie moc pomysłów:

-> Zestaw do druku “St. Patrick’s Day: Symbols”

-> Zestaw materiałów do druku “St. Patrick’s Day”

Dla najmłodszych mam zieloną wersję zabawy I spy with my little eye … Znajdziecie tutaj 12 plansz. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki Freepik. Designed by Freepik.
st partick i spy-01Gra do pobrania tutaj/Downoad here -> I spy … St. Patrick’s Day

Postanowiłam sięgnąć po Taboo, ponieważ już od dłuższego czasu nie sięgałam po nią w swoich materiałach. Tym razem hasła związane są oczywiście z symbolami Dnia Św. Partyka i Irlandią.
st patrick taboo-01Gra do pobrania tutaj/Downoad here -> Taboo St. Patrick’s Day

W Taboo mogą grać również młodsi uczniowie – wtedy zmieniamy zasady tak, że można używać słów wypisanych pod hasłem. Dzięki temu zabawę możemy wykorzystać również w mniej zaawansowanych grupach 🙂

Polecam również swoje quizy na St. Patrick’s Day -> Zestaw materiałów “St. Patrick’s Day Quiz”

oraz -> Prezentacja – quiz St. Patrick’s Day

podpis

0 myśli w temacie “St. Patrick’s Day: Taboo and I spy …”

  1. Tak sobie myślę jak wykorzystać karty I spy. .. chyba odetne te małe i je trochę pochowam albo poloze obrazkiem do gory. reszte kart poloze na stosiku. Jedno dziecko bierze 1 kartę ze stosu czyta I spy … i kto pierwszy znajdzie zatrzymuje kartę. może tak być? Lubię podkręcić trochę współzawodnictwo. Mam dużo chłopaków w grupach.

Leave a Reply