Animals, Board games, I spy ... games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, On the farm, Spring

On the farm I can see …

Kolejny wpis w ramach tematu On the farm zamieni naszych uczniów w małych detektywów, którzy wyruszają z misją poznania życia na farmie. Przekonamy się, co takiego można zobaczyć podczas pobytu na farmie!

Obecnie materiały z tego tematu dostępne są wyłącznie w moim sklepie -> zestaw do druku “On the farm”

Misję uczniowie rozpoczynają od wizyty w szopie, która jednak okazuje się zamknięta. Nie jest to przeszkodą dla naszych dzielnych detektywów, którzy przez dziurkę od klucza zaglądają do środka i starają się określić, co takiego kryje w sobie zamknięty budynek. A my sprawdzamy, czy zadanie wykonali poprawnie 😉
Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Julii Więcławskiej, hiszpańskie Monice Bielawie a francuskie Joannie Bojaryn. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
on the farm I can see flashcards-01Karty do pobrania tutaj/Download here -> On the farm I can see … Flashcards
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Auf der farm sehe ich … Deutsch
Karty do pobrania tutaj/Download here -> A la ferme je voi … FR
Karty do pobrania tutaj/Download here -> La granja. Veo, veo … ESP

Innym moim pomysłem na wprowadzenie/utrwalenie słownictwa związanego ze zwierzętami gopsodarczymi jest pezentacja – quiz -> Prezentacja – quiz Farm animals

Następnie porównujemy informacje zebrane przez wszystkich detektywów grając w grę planszową. Uczniowie rzucają kością, zatrzymują się na danym polu i wypowiadają zdania On the farm I can see … dodając nazwę obrazka, na którym zatrzymał się ich pionek. Pojawia się tutaj małe utrudnienie. Jeśli zatrzymamy się na polu, na którym znajduje się również koniec  drabiny, to musimy to niej wrócić się na pole, które wskazuje nam drugi jej koniec.  
Gra do pobrania tutaj/Download here -> On the farm I can see … Board game
Gra do pobrania tutaj/Download here -> A la ferme … FR
Gra do pobrania tutaj/Download here -> La granja. Veo, veo … ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Auf der farm sehe ich … Deutsch

Teraz przyszedł czas na podliczenie inwentarza. Pomoże nam w tym książeczka do uzupełniania i kolorowania On the farm I can see… Dzięki niej utwalimy nazwy zwierząt, kolorów oraz liczb 1 – 10. Bok książeczki możemy spiąć zszywaczem.
Książeczka do pobrania tutaj/Download here -> On the farm I can see … My book

Zwierzęta gospodarcze znajdziecie również w moim ->Zestaw materiałów do druku “Farm animals” 7 rodzajów pomocy dydaktycznnych i aż 65 stron materiałów do druku. W skład zestawu wchodzą: karty obrazkowe z podpisami, animal sounds cardsclothes peg shadows gameclothes peg numbers gameWhat comes next?domino sześciokątne oraz karcianka I have … Who has …?.

16 myśli w temacie “On the farm I can see …”

  1. Witam serdecznie, już kilka razy korzystałam z tych wszystkich cudownści, bardzo dziękuję. Mam tylko taką prośbę, ponieważ właśnie zaczynam temat zwierzątek i chciałabym zrobić z dziećmi książeczkę, ale przy kaczkach jest napisane że to szare osiołki. Więc moja prośba jest taka, czy można to poprawić.? Byłbym bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.

  2. Cudowne materiały!! Już podrukowane, zalaminowane, czekają na dzisiejsze zajęcia 😍 Spadłaś mi z nieba po prostu ❤️ Bardzo dziękuję za udostępnienie takich wspaniałości 😘😘😘

  3. Czy mogę prosić o udostepnienie mi materiałów On the farm I can see… Są rewelacyjne. Właśnie zaczynam ten temat z 2 klasą. Będę wdzięczna.

Leave a Reply