Eagle Eye games, Health, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Spring

Eagle Eye: Spring and health

Gra Eagle Eye powraca! Tym razem będziemy ćwiczyć mówienie i spostrzegawczość w ramach utrwalenia słownictwa związanego z wiosną i zdrowiem. Sprawdźmy, kto tak naprawdę ma sokole oko!Zanim przejdę do gry, chciałam jeszcze raz podzielić się z Wami krótkim filmem, w którym możecie w końcu zobaczyć, jak wyglądam i usłyszeć mój głos. Bardzo mi miło, że na FB spotkał się on z tak pozytywnym odbiorem bo przyznam, że przez jakiś czas zastanawiałam się nad jego publikacją 🙂 Tym bardziej cieszę się, że taka forma mojego kontaktu z Wami została tak ciepło przyjęta!

Wracamy do gry. Ponieważ Eagle Eye pojawia się na moim blogu dopiero drugi raz, przypominam zasady 🙂
W skład gry wchodzą cztery plansze (zdjecię poniżej) i 96 małych obrazków. Plansze kładziemy przed uczniami, obrazki wkładamy do woreczka.
Jeden gracz zaczyna zabawę losując kartonik z obrazkiem (nie pokazuje go nikomu innemu). Jego zadanie polega na opisaniu obrazka, który wylosował (nie może podać jego nazwy). Pozostali gracze próbują jak najszybciej odgadnąć szukany obrazek, wskazać go na odpowiedniej planszy i podać jego nazwę. Osoba, której uda się to jako pierwszej zdobywa punkt i w ten sposób kończy się tura. Koleją rundę rozpoczyna następny gracz, który losuje nowy obrazek i zaczyna go opisywać.
spring eagle eye-01
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Eagle Eye Spring and health

Polecam również moje najnowsze wiosenne materiały, czyli mega -> zestaw do druku “Spring: I spy” z aż dziewięcioma różnymi pomysłami na poszukiwania symboli wiosny 🙂

Więcej materiałów związanych ze zdrowiem znajdziecie m.in. w mojej najnowszej -> prezentacji multimedialnej “What’s the matter?” która składa się z 40 slajdów i jest dostępna w wersji do edycji. Utrwala ona słownictwo związane z problemami zdrowotnymi. 

Z kolei -> zestaw do druku “What’s the matter?” to aż dziewięć różnych pomocy związanych z problemami zdrowotnymi.

4 myśli w temacie “Eagle Eye: Spring and health”

  1. Film jest świetny, fajnie zobaczyć cię i usłyszeć. Gra Eagle Eye również jest ekstra, moi uczniowie oszaleli na punkcie tej zabawy! Dziękujemy!

Leave a Reply