Great Britain, Język angielski/English, My shopping list

A week in London: My shopping list

A week in London powraca w siódmej odsłonie! Bardzo cieszę się, że cała seria w dalszym ciągu spotyka się z dużym zainteresowaniem z Waszej strony. Stąd decyzja o opracowaniu nowych materiałów. Tym razem wybieramy się na zakupy słynnym dwupiętrowym czerwonym autobusem. Zapinamy pasy i ruszamy!

Szukacie powodu, dla którego możecie „wcisnąć” w swój plan kolejną lekcję kulturową?  🙂 Zaznaczcie sobie w kalendarzu 21 kwietnia, czyli datę urodzin królowej Elżbiety II. Tak więc wymówkę dla kulturówki już mamy. Najwyższa pora na nowe materiały.

Specjalnie na urodziny Królowej przygotowałam mega -> zestaw do druku “UK: Symbols”w którym znajdziecie aż 10 różnych materiałów! Poza podstawą, czyli flashcards, opracowałam również domina, memory, gry planszowe, action cards, gry z klamerkami czy plakaty. Tak prezentuje się mała próbka tego ogromu materiałów 😉 Znajdziecie go tutaj ->zestaw do druku “UK: Symbols”

Pamiętacie Harrego Pottera i Więźnia Azkabanu? Na początku filmu Harry odbywa zwariowaną przejażdżkę ulicami Londynu podróżując w Błędnym Rycerzu (Knight Bus) – trzypiętrowym autobusie dla zagubionych czarodziejów.

Podczas naszych zajęć zabieramy uczniów na zakupy podobnym środkiem transportu. Każde dziecko otrzymuje swój autobus (przy większej ilości uczniów gramy w parach), na którym zapisana jest lista zakupowa: pięć przedmiotów związanych z Londynem lub nazwy ubrań. Na sygnał nauczyciela dzieci z prędkością równą Błędnemu Rycerzowi wyruszają na zakupy.
Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
london my shopping list-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> My shopping list: London

Jak grać w My shopping list?  W czasie, gdy uczniowie czytają swoje zakupowe listy, ja w różnych miejscach sali umieszczam obrazki. Na mój sygnał wszyscy ruszają na zakupy – kto pierwszy uzbiera wszystkie produkty ze swojej listy – wygrywa. Przygotowałam 12 różnych list zapisanych są na dwupiętrowych aurobusach. Do tej wersji gry drukuję dwa zestawy małych kart obrazkowych.

Na zakończenie przypominam Wam jeszcze o podawaniu źródła, jeśli korzystacie z moich materiałów -> Przybij piątkę i podaj źródło! Pamiętajcie o przesłaniu płynącym z akcji i o szanowaniu praw osób, które bezinteresownie dzielą się swoimi pomysłami.
podpis

2 myśli w temacie “A week in London: My shopping list”

Leave a Reply