BINGO, Flashcards, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Memory, Summer, Travel around the world

Travel around the world

Należę do grona tych osób, które lubią być przygotowane do wszystkiego dużo wcześniej tak, żeby zapiąć wszystko na przysłowiowy ostatni guzik. Właśnie dlatego przygotowania do zajęć zaczynam dużo wcześniej. Z myślą o tych, którzy mają tak, jak ja 😉 już dzisiaj publikują na blogu nową serię związaną z wakacjami. Tym razem motywem przewodnim moich wakacyjnych materiałów są podróże. Zapraszam do lektury pierwszego wpisu w ramach serii Travel around the world!

Wszystkie moje przednie wpisy związane z latem i wakacjami znajdziecie tutaj ->  Summer by Pomysły przy tablicy. Pamiętajcie, że wszystkie moje materiały podzieliłam na kategorie tak, żeby szybciej można było odnaleźć poszczególne tematy. Znajdziecie je klikając w menu bloga w -> Spis treści.

To już tradycja na moim blogu – każdą nową serię rozpoczynam kartami obrazkowymi i grą memory. Nie inaczej jest i tym razem. Poniżej znajdziecie te materiały w kilku wersjach językowych. Za hiszpańskie tłumaczenia dziękuję Monice Bielawie, niemieckie Julii Więcławskiej a francuskie Joannie Bojaryn. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki Freepik. Designed by Freepik.

travel flashcards-01Karty do pobrania tutaj/Download here -> Travel Flashcards ENG
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Travel Flashcards Deutsch
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Travel Flashcards ESP
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Travel Flashcards FR

travel memory-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Travel Memory ENG
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Travel Memory Deutsch

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Travel Memory ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Travel Memory FR

Kolejne materiały to gra BINGO!, która przenosi nas na chmurkę 🙂 Każde dziecko otrzymuje planszę oraz 9 małych karteczek lub plastikowych zakrętek. Wszyscy gracze zakrywają 3 dowolne obrazki na planszy. Zaczynamy zabawę! Nauczyciel podaje angielskie nazwy poszczególnych obrazków. Dzieci, które wcześniej nie przykryły tego obrazka karteczką – przykrywają teraz pole z właściwym rysunkiem. Osoba, która pierwsza zakryje wszystkie obrazki na swojej planszy woła Bingo! i wygrywa zabawę.
bingo TRAVEL-07Gra do pobrania tutaj/Download here -> Travel BINGO!

Fajnym uzupełnieniem tego tematu jest mój zestaw 63 kart -> Conversation cards: Travel

podpis

6 myśli w temacie “Travel around the world”

  1. Bardzo ładne:) chętnie skorzystam z materiałów po niemiecku ale chyba się wkradł jakiś błąd i pod linkiem z niemieckim są napisy po angielsku.

Leave a Reply