Akcja blogowa High 5!, Board games, Camping, Flashcards, Games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Memory, Spring, Summer, The Kiboomers, Travel around the world

Biwakowanie w 5 odsłonach

Przed Wami ostatnia w tym roku szkolnym odsłona akcji blogujących anglistek. Tym razem na warsztat poszły zbliżające się wakacje, które jak najbardziej kojarzą się ze zwiedzaniem, odkrywaniem nowych miejsc, jednym słowem z podróżami. I to właśnie podróże są hasłem przewodnim tej akcji. Mój wpis porwie Was na jedna z najbardziej wakacyjnych form odpoczynku związanych z podróżami. Zapraszam was do biwakowania!high5-01To już siódma edycja akcji blogujących anglistek. Zbliżające się wakacje sprawiły, że postanowiłyśmy poświęcić swoje wpisy pomysłom na luźniejsze, czerwcowe zajęcia. Wiele osób zaczyna przygotowania do zajęć dużo wcześniej, dlatego ruszamy z nowymi pomysłami już teraz.
Podróże mogą przybrać różną formę – ja postanowiłam porwać swoich uczniów i przy okazji Was na biwakowanie. Opracowałam pięć nowych, kolorowych materiałów a niektóre z nich pojawią się w kilku wersjach językowych. Materiały opracowałam w oparciu o grafiki Freepik. Designed by Freepik. Zaczynamy!

1-01Nowe tematy warto wprowadzać w sposób, który pobudzi wyobraźnię uczniów, zaciekawi ich oraz na długo zapadnie im w pamięci. Właśnie dlatego zajęcia związane z naszym tematem warto rozpocząć od zdobywania harcerskich odznak.

Wybieramy się do lasu i tropimy zwierzęta. Drukujemy dowolne odciski zwierzęcych łap i rozkładamy je w sali. Żeby nie było tak łatwo, jak może się wydawać, informacje związane w wybranym tematem zapisujemy w kodach QR.
camping-01I tak np. możemy mieścić krótkie opisy zwierząt (linki do filmików, odgłosów, zdjęć itp.) lub powtórkę – quiz z ostatnich lekcji albo przedniego działu. Ostatni ślad wskazuje uczniom, gdzie zostały ukryte odznaki.
Ozdnaka do pobrania tutaj/Download here -> The best scout badge

Podaję jeszcze link do bardzo fajnych materiałów, które można wykorzystać przy okazji naszej zabawy w tropicieli 🙂 To karty z alfabetem, nazwami zwierząt i śladami ich łap – > Animal tracks ABC

3-01Nowe słownictwo wato wprowadzać z pomocą kart obrazkowych, dlatego przygotowałam takowe również w ramach tego tematu. Dzielę się z Wami flashcards wraz z podpisami w kilku wersjach językowych. Za francuskie tłumaczenia dziękuję Joannie Bojaryn, hiszpańskie Monice Bielawie a niemieckie Julii Więcławskiej.
camping2-01Karty do pobrania tutaj/Download here -> Camping Flashcards ENG
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Camping Flashcards Deutsch
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Camping Flashcards ESP
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Camping Flashcards FR  

4-01Nie wiem jak Wasi uczniowie, ale moi mogą grać w memory bez końca, byle tyko raz na jakiś czas zmieniać im kategorie. Dlatego każdy nowy temat na moim blogu nierozerwalnie złączony jest również z memory. W plikach poniżej znajdziecie karty w kilku wersjach językowych.
camping3-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Camping Memory ENG
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Camping Memory Deutsch
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Camping Memory ESP
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Camping Memory FR

6-01
Moja kolejna propozycja na zabawę to gra utrwalająca słownictwo Spin and say. Na planszy umieściłam sześć pół od 1 do 6 i przy każdym z nich po 5 grafik związanych z kampingiem.
Grać możemy na dwa sposoby: albo umieszczamy wskaźnik w kole znajdującym się na planszy albo rzucamy kością. W zależności od możliwości językowych uczniów wymieniamy ustnie nazwy wszystkich obrazków znajdujących się na danym polu lub zapisujemy je, możemy również ćwiczyć spekaing i ułożyć krótką historyjkę a najmłodsi mogą wykonać pracę plastyczną i na koniec opisać ją za pomocą znanych im wyrazów.

Gra do pobrania tutaj/Download here -> Camping Spin and say

2-01Znacie The Kiboomers? Ja uwielbiam ich piosenki i z niekłamaną radością odkryłam, że mają również piosenkę związaną z biwakowaniem A camping we will go. Utwór idealnie wpisuje się do mojego tematu i będzie świetnym uzupełnieniem kampingowych zajęć. Chyba każdy nauczyciel pracujący z młodszymi dziećmi wykorzystuje piosenki do nauki przez zabawę, tak więc moi drodzy … do dzieła!

Tak prezentują się moje pomysły na podróże w nieznane. Mam nadzieję, że dzięki nim odkryjecie wiele ciekawych i inspirujących zabaw.

 a teraz koniecznie odwiedźcie także pozostałe blogi biorące udział w akcji, by sprawdzić, w jaką podróż wybrały się inne blogujące anglistki 😉 

Angielskie Bajanie –  Sensoryczne podróże małe i duże, 5 zmysłów daleko i blisko


High 5!
podpis

26 myśli w temacie “Biwakowanie w 5 odsłonach”

 1. Ekstra! Idealne na klasowe i pozaklasowe biwakowanie ? Moi tropiciele będą zachwyceni ?

 2. Pani Ewelino! Rewelacyjne pomysły!!!<3 Już od jakiegoś czasu śledzę bloga i jestem pod dużym wrażeniem. Materiały są bardzo stymulujące i zdecydowanie zachęcają uczniów do pracy. Temat z biwakowaniem bardzo ciekawy. Czy będą jeszcze publikowane materiały qr codes z łapami zwierząt? Pozdrawiam i życzę samych sukcesów. Jak dla mnie najlepszy blog tematyczny.

  1. Dziękuję za miłe słowa 😉
   Łap zwierząt z kodami QR nie publikuję, ponieważ bez problemu każdy może zrobić sam swoją wersję z dowolnie zapisanymi zadaniami 🙂

 3. Spin and say oraz tropienie zwierząt to moi faworyci. Oczywiście pozostałe pomysły tez mega, ale te 2 szczególnie mnie zachwyciły! Super wpis – jak zwykle pomysłowo!

 4. Jak zwykle świetna robota! Nie mogę się nadziwić – tyle pracy wkładasz w to wszystko! Dziękuję! 🙂
  Żałuję tylko, że w tym roku nie uda mi się wykorzystać tych materiałów! Zabrałabym swoich uczniów na dwór i świetnie byśmy się bawili-uczyli!

 5. Bardzo ciekawe pomysły. Podróżowanie to popularny temat, ale rzadko mówi się o biwakowaniu, więc tym większy plus za mniej typowy temat!

  1. Zgadzam się z tym w 100%. Właśnie dobrze się bawiłam z 7- klasistą w biwakowanie. Jedna tylko uwaga – w zestawie flashcards brakuje karty ze słowem “rucksack”.

 6. Widzę, że mój komentarz się nie dodał poprzednio… Ale oczywiście chciałam napisać same komplementy – materiały extra, jak zawszę (choć fanka biwakowania sama nie jestem :P) !!!! 🙂

Leave a Reply