Board games, Clothes, Clothes peg games, Flashcards, Język angielski/English, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Pozostałe tematy, Sudoku

What’s the weather like today?

Każdy z nas realizuje zajęcia związane z pogodą. Postanowiłam trochę urozmaicić swoje lekcje poprzez nowe materiały w temacie What is the weather like today?Wprawdzie mam już karty obrazkowe z tego tematu, ale grafiki jakie znalazłam na Freepik spodobały mi się tak bardzo, że nie mogłam się oprzeć i zrobiłam sobie również nowe flashcards 😉 Za niemieckie tłumaczenia dziękuję Julii Więcławskiej a hiszpańskie Monice BielawieDesigned by Freepik.
weather flashcards-01
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Weather Flashcards
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Pogoda karty Deutsch

Pomyślałam, że zajęcia pod hasłem What’s the weather like today? są świetnym pretekstem do utrwalenia słownictwa związanego z ubraniami. Zamknęłam te dwa tematy na czterech kartach, dzięki którym poćwiczymy również nazwy związane z porami roku.
Na każdej karcie znajduje się drzewo wskazujące  na właściwą porę roku. Zapewne pamiętacie je z mojego wpisu związanego z porami roku -> Seasons of the year. Gdy już określimy porę roku, przechodzimy do pytań What’s the weather like today? oraz What are you wearing? Uczniowie wybierają odpowiednie obrazki, układają je na wyznaczonych miejscach i odpowiadają na pytania.
weather whats the weather-01Karty do pobrania tutaj/Download here -> What’s the weather like today?
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Que tiempo hace hoy?
Karty do pobrania tutaj/Download here -> Wie ist das Wetter heute?

Słownictwo związane z pogodą postanowiłam utrwalić jeszcze poprzez dobrze Wam znane z mojego bloga clothes peg game oraz grę planszową Up and down.
weather clothes peg-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Weather Clothes peg game
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Pogoda klamerki Deutsch

Up and down-04Gra do pobrania tutaj/Download here -> Up and down Weather

A na koniec zostawiłam sudoku obrazkowe, które znajdziecie w plikach poniżej: jedna wersja jest z angielskimi napisami a druga uniwersalna, z samym napisem Sudoku. Zabawa polega na rozmieszczeniu brakujących obrazków w taki sposób, żeby nie powtarzały się w pionie i w poziomie.
weather sudoku-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Sudoku Weather
Gra do pobrania tutaj/Download here -> Sudoku Weather II

Do kart What’s the weather like today? oraz sudoku gorąco polecam wykorzystanie rzepów – to dodatkowa frajda dla uczniów 😉

 

Świeżym dodatkiem do kolekcji jest moja prezentacja multimiedialna i domino z cieniami -> Zestaw materiałów Weather Tak w skrócie wyglądają materiały multimedialne (są dostępne w wersji do edycji).

7 myśli w temacie “What’s the weather like today?”

  1. wow, przez przypadek odkryłam Twojego bloga 🙂 cudowna sprawa, tyle inspiracji. Świetne pomysły na zabawę, reeeeweeelacja 🙂 pozdrawiam,

  2. Świetne materiały, obrazki rzeczywiście są przesłodkie więc nie dziwię się, że nie mogłaś się oprzeć, żeby je wykorzystać 🙂 Kawał dobrej roboty wykonałaś, podziwiam. Materiał na nie jedną lekcję o pogodzie.

Leave a Reply