Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, My shopping list, Summer, Travel around the world

My shopping list: Travel

Wakacyjne wyjazdy warto dobrze zaplanować. Przede wszystkim jednak trzeba wybrać się na zakupy w poszukiwaniu wszystkich niezbędnych podróżnikowi rzeczy. Tym razem z My shopping list będziemy kompletować właśnie taki zestaw podróżny.  
W ubiegłym roku podzieliłam się w Wami grą -> My shopping list: Summer, w której pakowaliśmy walizki na wakacyjny wyjazd. Tym razem również szykujemy się do wyprawy, z taką różnicą, że na zakupy wybieramy się do supermarketu i chcemy zaopatrzyć się w przedmiot przeróżnego rodzaju: od pasty do zębów po walizkę na kółkach.
Każdy uczeń otrzymuje koszyk zakupowy z listą pięciu brakujących rzeczy. Zadaniem jest oczywiście zdobycie wszystkich przedmiotów z listy. W czasie, gdy uczniowie czytają swoje zakupowe listy, ja w różnych miejscach sali umieszczam obrazki. Na mój sygnał wszyscy ruszają na zakupy – kto pierwszy uzbiera wszystkie produkty ze swojej listy – wygrywa. Do tej wersji gry wydrukowałam 2 zestawy małych kart obrazkowych.
travel my shopping list-01
Gra do pobrania tutaj/Download here -> My shopping list Travel

Pamiętam również o najmłodszych uczniach i specjalnie z myślą o nich załączam obrazkową wersję gry.
travel my shopping list2-01
Gra do pobrania tutaj/Download here -> My shopping list Travel II

A dla rozgadanych uczniów mam inną propozycję: karty konwersacyjne 😉 -> Conversation cards: Travel
Enjoy!

podpis

5 myśli w temacie “My shopping list: Travel”

  1. Ewelina po raz kolejny dziękuję, że pamiętasz o przedszkolakach. Dzięki Tobie przetrwamy ostatni tydzień! Udanych wakacji, pozdrawiam!!

    1. Bardzo się cieszę, że korzystacie z tych materiałów, bo właśnie specjalnie dla przedszkolaków je robię a sama raczej korzystam z tych “starszych” wersji 🙂
      Wzajemnie, udanego wypoczynku!

Leave a Reply