Animals, Board games, Język angielski/English, Język niemiecki/Deutsch

Już w sprzedaży: Guess the animal

Z przyjemnością dzisiaj dzielę się z Wami swoim kolejnym projektem, który jest już dla Was dostępny w „gotowej” wersji. Oznacza to, że wydałam kolejną grę swojego autorstwa! Tym razem jest to planszówka, dzięki której utrwalimy słownictwo związane ze zwierzętami. Zapraszam was do gry w Guess the animal!grafika do wpisDwo-01

To już druga gra będąca efektem mojej współpracy z  księgarnią Kangurek. W tym przypadku połączyłam planszówkę z karcianką, dzięki czemu gra jest bardziej uniwersalna wiekowo. Mogą bawić się przy niej najmłodsze, jak i starsze dzieci.

Dodatkowo gra Guess the animal jest już dostępna w dwóch wersjach językowych: angielskiej i niemieckiej! 

Grę planszową mojego autorstwa znajdziecie wyłącznie w księgarni Kangurek, która jest Wydawcą gry. Bezpośredni link do anglojęzycznej gry Guess the animal podaję tutaj -> Guess the animal – gra planszowa
Wersja niemieckojęzyczna
 czeka tutaj ->Raten Sie das Tier

Wsłuchując się w Wasze opinie, tym razem położyliśmy nacisk na funkcjonalność opakowania. Pudełko gry planszowej zazwyczaj nie jest poręczne, dlatego zrezygnowaliśmy z niego na rzecz teczki w formacie A4, którą bez problemu zmieścicie w większej torebce, szufladzie czy na półce pękającej w szwach. Tak prezentuje się funkcjonalne opakowanie, które kryje planszę do gry, instrukcję, 23 karty, 4 pionki i kość do gry.
guess the animal-01
Na planszy znajduje się 28 okrągłych pól. Podczas rozgrywki gracze rzucają kością i poruszają się po kolei po polach o daną liczbę oczek. Jeśli pionek zatrzyma się na polu z obrazkiem, należy podać nazwę widniejącego na nim zwierzęcia (w przypadku braku odpowiedzi, gracz traci następną turę). Jeśli jednak pionek stanie na polu – odcisku łapy, wtedy  gracz losuje kartę i wykonuje odpowiednie zadanie.
Plansza jest w formacie A3 składanym do A4. 

guess the animal3-01
W grze występują dwa rodzaje kart:
– ze zdjęciem zwierzęcia. W przypadku wylosowania tej karty, gracz podaje nazwę widniejącego na niej stworzenia.
guess the animal8-01

– z opisem zwierzęcia. Zadaniem gracza jest odgadnięcie jego nazwy. W przypadku niewłaściwej odpowiedzi należy wykonać zadanie zapisane przy X.
guess the animal12-01

Jak widać, z tyłu kart znajdują się ślady łap. Karty są wielkości standardowych kart do gry. Zostały powleczone matową folią, dzięki czemu nadają się do wielokrotnego użytku i nie wymagają laminowania.
guess the animal13-01
Gracz, który zatrzyma się na polu ze strzałką może przejść na pole przyległe do jej grotu, jeżeli poda prawidłową nazwę zwierząt widniejących na polach przyległych do końca i początku strzałki. Natomiast jeśli pionek zatrzyma się na polu przyległym do strzałki w odwrotnym kierunku musi wrócić na pole wskazane przez jej grot. Wygrywa osoba, która jako pierwsza dotrze do pola z napisem END.

W instrukcji dołączonej do gry znajdziecie inne warianty rozgrywki.
guess the animal2-01
Samą planszę możecie wykorzystać również w inny sposób. Pola oznaczone są różnymi kolorami, tak więc możemy to wykorzystać zadając uczniom np. polecenie polegające na jak najszybszym zapisani nazw zwierząt znajdujących się na polach o określonym kolorze itp.

To już moja druga gra wydana przy współpracy z księgranią Kangurek. Pierwszą była karcianka wykorzystująca kody QR, znajdziecie ją tutaj -> Travel Around the World.
Jak zwykle, czekam na Wasze opinie. Jak podoba się Wam taka propozycja, co sądzicie o formie itp. Wszystkie uwagi są dla mnie niezwykle cenne 🙂

A na zakupy zapraszam do księgarni Kangurek -> Guess the animal – gra planszowa
Wersja niemieckojęzyczna ->Raten Sie das Tier

podpis

2 myśli w temacie “Już w sprzedaży: Guess the animal”

    1. Udało się wcześniej i druga wersja językowa już jest dostępna. I tak, jest niemieckojęzyczna “Raten Sie das Tier” – link już dodany do wpisu 😉

Leave a Reply