Board games, Games, Grammar, Język angielski/English

Past Simple or Present Perfect

Dzisiejszym wpisem wracam do zabaw z gramatyką. Tym razem na warsztat wzięłam porównanie czasów Past Simple i Present Perfect.
Grę opracowałam w formie poprzednio publikowanych conversation games. Autorką pomysłu na taką przenośną zabawę jest Agnieszka Iwanicka. Bazując na jej zamyśle przygotowałam kafelki, które możemy ułożyć w dowolny kształt gry planszowej, tak jak widać to za załączonym poniżej zdjęciu. Uczniowie mogą również po prostu losować karteczki i układać zdania.

Przygotowałam 36 kafelków z obrazkami i wyrazami wskazującymi na czas Past Simple lub Present Perfect. Zadaniem ucznia jest ułożenie zdania zgodnego z obrazkiem i słowami zapisanymi na karcie.
grammar past simple or present perfect-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> Past Simple or Present Perfect game

Podobną grę na porównanie czasów publikowałam już wcześniej tutaj -> Present Simple or Present Contiunous.

Jeśli macie ochotę na większą powtórkę w formie zabawy zapraszam po mój ->Zestaw materiałów Grammar Quiz Pytania związane są z gramatyką (po 9 kart z pytaniami dotyczącymi czasów Present Simple, Present Continuous, Past Simple, Present Prefect, Past Continuous, Future Simple oraz po 9 kart z pytaniami nt. form czasowników niereguralnych, liczby mnogiej oraz stopniowania przymiotników).podpis

3 myśli w temacie “Past Simple or Present Perfect”

  1. Dziękuję, wykorzystam na swoich zajęciach. Mnie się podobają i mam nadzieję, że uczniom też 🙂

Leave a Reply