Clothes, Colours, Język angielski/English, The Kiboomers

What colour are you wearing?

Kolejny raz postanowiłam nawiązać swoim wpisem do piosenki z repertuaru The Kiboomers. Tym razem dzielę się z Wami materiałami związanymi z utworem What colour are you wearing? co oznacza, że będziemy ćwiczyć nazwy kolorów i ubrań.
clothes-01

Korzystaliście już podczas swoich zajęć z tego utworu? Fajnie utrwala on proste zwroty związane z ubraniem oraz kolory. Przygotowałam dwa rodzaje materiałów, które uzupełnią lekcje oparte na piosence The Kiboomers What colour are you weraing? ale zanim podzielę się nimi, przypomnimy sobie utwór 🙂

Opracowałam karty obrazkowe z pytaniem, które pada na samym początku piosenki What colour are you wearing today? Na każdej karcie znajduje się inne zwierzątko podporządkowane jednemu kolorowi i również w takim kolorze ma na sobie jakąś część garderoby. I tak np. Szary słoń ma na sobie szare buty i na pytanie odpowiada I’m wearing grey. Grę przygotowałam w dwóch wersjach: dla najmłodszych oraz dla uczniów, którzy umieją już czytać. Starsze dzieci czytają zdanie i wybierają właściwą nazwę koloru. Młodsze dzieci natomiast wybierają obrazek przedstawiający plamę w odpowiednim kolorze i układają ją na miejscu, w którym zapisane są dwie nazwy kolorów.
Materiały opracowałam w oparciu o grafiki z Freepik. Designed by Freepik.
clothes song-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> What colour are you wearing today?

Druga zabawa sprawdzi, czy dzieci zapamiętały kolory przypisane do zwierzaków z poprzednich kart obrazkowych. Na każdej planszy mamy zapisane, w co obrany jest zwierzak. Zadaniem uczniów jest podanie właściwej nazwy zwierzątka. Np. I’m wearing purple sunglasses. I’m a hippo.  Również tutaj znajdziecie dwa rozwiązania na udzielenie odpowiedzi. Starsze dzieci mają zapisane dwie nazwy do wyboru i wskazują właściwą. Najmłodsi wybierają spośród obrazków i układają właściwy na miejscu nazw zwierząt.
clothes song2-01Gra do pobrania tutaj/Download here -> I’m wearing …

Jeśli szukacie dodatkowych materiałów związanych z kolorami, do w moim sklepie rozgościły się kolorowe nietoperze, z którymi utrwalimy nazwy kolorów -> Zestaw materiałów Colours

Na zakończenie przypominam, że spośród wszystkich osób, które już zrobiły zakupy w moim sklepie i wystawiły w nim zakupionym produktom opinię, wybiorę szczęśliwców, których obdaruję mega zniżkowym kuponem na następne zakupy 🙂 Zapraszam do wystawiania opinii w sklepie 🙂

Czeka na Was również karcianka ze ślicznymi stworkami, dzięki którym będziemy ćwiczyć słownictwo związane z emocjami. Świetnie pasuje nie tylko na halloweenowe zajęcia -> Gra karciana “Monsters: Emotions”

A na koniec coś specjalnie dla germanistów 😉 Karcianka umożliwiająca ćwiczenie nieregularnych form czasowników w Partizip II -> Gra karciana “Ich habe … Wer hat …?”
Cieszę się, że dotrwaliście do końca wpisu. Z tej okazji mam dla Was nagrodę – kupon zniżkowy na zakupy w moim sklepie! Na hasło “pomysly10” otrzymacie zniżkę 10% na wszystkie materiały. Promocja łączy się z innymi rabatami w sklepie i trwa do najbliższej środy 17.10.2018. Zapraszam 🙂 Udanych zakupów!

 

6 myśli w temacie “What colour are you wearing?”

    1. Wszystkie mojej materiały z serii “Przeciwieństwa” są dostępne w niemieckiej wersji językowej. Specjalnie z myślą o germanistach opracowałam gramatyczną karciankę, więc materiały są, zapraszam 🙂

Leave a Reply