Great Britain, Inne gry i zabawy, Język angielski/English

A week in London: Quiz

Nadszedł czas na kolejną odsłonę mojej serii A week in London! Tym razem przygotowałam quiz wiedzy o Londynie, z którego skorzystać mogą młodsi, jak i starsi uczniowie. Zapraszam do zapoznania się z nową ofertą. Jako bonus w tym wpisie dodaję materiały: wklejki do zeszytu.

Taki sprawdzian wiedzy na temat Londynu to nowość w moim sklepie -> London Quiz Cały zestaw to aż 15 stron materiałów na zajęcie kulturowe związane ze stolicą Wielkiej Brytanii. Zestaw zawiera 96 kart, dwie plansze do gry oraz klucz z odpowiedziami. Karty mogą służyć do samodzielej rozgrywki.

Jak wyglądają i co zawierają karty?  Wspomniane 96 kart to: 56 kart kart typu pytanie – odpowiedź A, B, C lub D, 16 kart Tongue twister oraz 24 karty Pretend to be … Pytania związane są z rodziną królewską, sportem, topografią Londynu, tradycjami i historią miasta. Łamańce językowe nie tylko sprawdzą wymowę ale są również gwarancją salw śmiechu wybuchającego przy próbach poprawnego odczytywania poszczególnych zdań. Karty Pretend to be … występują w trzech opcjach: dla najmłodszych (z obrazkami i nazwami postaci takimi jak: Harry Potter czy Paddington) i starszych (z nazwami postaci m.in. David Beckham, Elton Joh).
Dwie plansze to materiały dla różnych grup wiekowych. Podczas rozgrywki z planszą – ulicą, gracze rzucają kością, poruszają się o daną liczbę oczek, podają nazwę obrazka, na którym zatrzymał się pionek. Jeśli jest to czerwony autobus, wtedy losują kartę i odpowiadają na pytanie/wykonują zadanie. Jest to wersja rozgrywki dla najmłodszych. Tuatj wybieramy najłatwiejsze karty z pytaniami lub wykorzystujemy karty Pretend to be ...
Rozgrywka z wykorzystaniem planszy z London Eye: pole +1: weź jedną kartę, +2: weź dwie karty, 0: tracisz kolejkę.

Przygotowałam również materiały uzupełniające, wklejki do zeszystów tak, żeby zostawić ślad po takiej kulturówce. To kolorowanki oraz rysunki z podpisami. Pobierzecie je klikając w link pod zdjęciami.
Materiały do pobrania tutaj/Download here -> Wklejka do zeszytu London

Na powitanie gra czeka na Was w promocyjnej cenie 😉 A już teraz mam dla Was niespodziankę! Dodatkową 10% zniżkę na London Quiz dla trzech pierwszych osób, które podczas zakupu skorzytają z hasła “london”.

Mam nadzieję, że moja najnowsza propozcyja na kulturówki przypadnie do gustu Wam i Waszym uczniom.

Specjalnie na urodziny Królowej przygotowałam mega -> zestaw do druku “UK: Symbols”w którym znajdziecie aż 10 różnych materiałów! Poza podstawą, czyli flashcards, opracowałam również domina, memory, gry planszowe, action cards, gry z klamerkami czy plakaty. Tak prezentuje się mała próbka tego ogromu materiałów 😉 Znajdziecie go tutaj ->zestaw do druku “UK: Symbols”

1 myśl w temacie “A week in London: Quiz”

Leave a Reply