Każdego roku warto wprowadzać coś nowego i pozytywnie zaskakiwać swoich uczniów. Tym razem postanowiłam odświeżyć swój system motywacyjny i opracowałam swoje kupony, dzięki którym dzieci będą odbierać określone nagrody. Zapraszam po reward cupons dla dziewczynek i chłopców.
Może zacznę od tego, że ten wpis powstał już w ubiegłym roku, ale nie znalazłam czasu na dokończenie dzieła i publikację. Do wykorzystania motywu jednorożców natchnęła mnie -> Karolina Kępska, która jest wielką miłościczką tych mitycznych stworzeń. Swego czasu opublikowała na swoim FB coś związanego z junikornami (nie pamiętam co to było) i tak się złożyło, że natchnęło mnie to 😉 do umieszczenia jednorożców na swoich materiałach. Dzięki Karolina!
Do tej pory na różnych poziomach korzystałam z różnych systemów motywacyjnych. Pisałam o nich we wcześniejszym wpisie tutaj -> Be quiet, please … Moje sposoby na pozytywną motywację. Polecam również wypróbowanie metody z Voice – O – Meter, o którym możecie poczytać tutaj -> Classroom management.
Zestaw -> zestaw materiałów “Classroom rules” to materiały wprowadzające i utrwalające zasady panujące w klasie.
Moje nowe kupony mogą być nagrodą za wykonane zadanie, osiągnięty poziom punktów – tak naprawdę możecie nagradzać za co tylko zechcecie. Ja staram się zachowywać tutaj umiar tak, żeby dzieciaki pracował dla samych siebie a nie dla nagrody, ale odrobina takiej pozytywnej motywacji nie zaszkodzi 😉
Tak więc uczeń losuje kartę i w ten sposób otrzymuje nagrodę. Podzieliłam karty na dwie grupy: różowe z jednorożcami dla dziewczynek i niebieskie ze smokami dla chłopców. Katy z napisami Queen Elizabeth II oraz Prince Charles to bonus – możecie wymyślić do nich swoją nagrodę.
Pobierz tutaj -> Reward cupons
Co powiecie na taką oprawę garficzną? Jeśli jesteście fanami jednorożców, to zajrzyjcie na bloga Agnieszki Ole Edu -> Jednorożcowa gramatyka Nie mogę nie wspomnieć o materiałach, które urzekły mnie całkowicie nie tylko grafiką, ale również pomysłem na zaprowadzenie ładu i porządku -> Classroom management 😉 Autorką jest Edyta Pikluska, której ogromnie wdzięczna jestem za świetne pomysły. Wykorzystuję je w zerówkach, gdzie porwadzę zajęcia od początku tego roku szkolnego.
Które z tych junikornów wykorzystacie w swojej pracy? Podpowiem, że najlepiej wszystkie 😀