Christmas, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Numbers, The Kiboomers

Christmas time: Gingerbread Man

W tym roku szkolnym zaplanowałam naprawdę dużo czasu na lekcje bożonarodzeniowe. W związku z tym mogę się nie krępować i nauczyć swoich uczniów większej ilości świątecznych piosenek. Pierwszy raz postanowiłam sięgnąć po 5 Gingerbread Men z repertuaru The Kiboomers

Będą ją śpiewać moi najmłodsi uczniowie i to właśnie z nimi planuję zatrzymać się przy tym utworze na dłużej. Moje pierwszaki też pewnie będą ją śpiewać, ale raczej jako mini utrwalenie wiadomości (w dopiero co omawianym rozdziale pojawił się właśnie ludzik z piernika, oglądaliśmy również historię z nim związaną).

Jeśli chodzi już o samą piosenkę, to mamy do wyboru dwa teledyski, ja wybieram ten 😉

Opracowałam mini karty z ludzikami i liczbami 1 – 10. Możecie je wykorzystać na wiele sposobów, w różnych grach i aktywnościach. Dodatkowo nie umiesciłam na nich angielskich napisów, więc posłużą również również na innych zajęciach językowych 😉Ponieważ obecnie uczymy się części ciała, postanowiłam wykorzystać ludzika z piernika do utrwalenia wiadomości z tego tematu. Przygotowała kilka kart typu I spy … oraz planszę ze znakami zapytania.

Moje piernikowe karty możecie pobrać tutaj -> Gingerbread Man. A jeśli podczas swoich zajęć lubicie wykorzystywać piosenki, to polecam Wam moje rozśpiewane odliczanie do Christmas,  które zawiera aż 36 stron materiałów w formacie A4. Znajdziecie tu aż trzy rodzaje kart umożliwiających odliczanie 12 dni do Bożego Narodzenia. Oczekiwanie na święta jeszcze nigdy nie było tak przyjemne! -> Zestaw materiałów “Countdown to Christmas”

Samego dobrego!

4 myśli w temacie “Christmas time: Gingerbread Man”

Leave a Reply