Pozostałe tematy

Garść pomysłów na bożonarodzeniowe zajęcia

Nareszcie czas na bożonarodzeniowe zajęcia! Nie wiem jak Wy, ale ja bardzo lubię ten temat a w tym roku mam takie szczęście, że moje pierwsze i drugie klasy mają aż 5 godzin języka tygodniowo. W związku z tym mogę sobie poszaleć i nareszcie zrealizować coś więcej niż standardowe minimum. Mam dla Was kilka pomysłów, z którch korzystam w tym roku szkolenym.

Korzystam, ponieważ lekcje świąteczne zaczęłam już w ubiegłym tygodniu. Z prawie każdą grupą przygotowuję piosenki na klasowe przedstawienia. Pierwszaki śpiewają S-A-N-T-A, Reindeer Pokey oraz Christmas makes me sing. Każda oczywiście z małym układem 😉 Dodatkowo do piosenki z reniferami zrobiliśmy poroża 😉 W drugich klasach postawiłam na Santa Claus is coming to town. Do tego ostatniego utorwu wykorzystałam część układu Agnieszki Pani z klasą 🙂

Z plastycznych craftów popełniliśmy jeszcze jeden, mianowicie świąteczne skarpety od krokotak. Wykorzystałam je do dekroracji tablicy języka angielskiego na szkolnym korytarzu oraz niektórych sal lekcyjnych.

Z drugimi klasami planuję jeszcze wykonanie Christmas crackres z rolek po papierze toaletowym i bibuły. Do środka będziemy wkładać małe cukierki.

Słownictwo wprowadziłam z pomocą moich uroczych kart z Mikołajem, którym utknął w worku ->What is in the bag? 😉 Teraz będziemy się bawić z QR domino, w którym wykorzystałam ten sam motyw -> QR domino Christmas. Nie może zabraknąć również mojej “workowej” wersji ->I have … Who has … Christmas a także uwielbianych przed drugie klasy zabaw z klamerkami -> Bożonarodzeniowe gry z klamerkami oraz -> Action games: Christmas and winter

W ubiegłym roku pokusiłam się o wpis z fajnymi bożonarodzeniowymi reklamami. Polecam Wam ten post, macie gotowce na wstęp do świątecznych zajęć 😉 -> Christmas: commercials and funny videos. Ja na pewno jeszcze wykorzystam podłogową grę Eagle Eye: Christmas, którą przygotowałam z myślą o dużych grupach (a właśnie take uczę w tym roku szkolnym). W skład gry wchodzą cztery plansze w formacie A4 każda i małe obrazki. Plansze kładziemy przed uczniami, obrazki wkładamy do woreczka. Jeden gracz zaczyna zabawę losując kartonik z obrazkiem (nie pokazuje go nikomu innemu). Jego zadanie polega na opisaniu obrazka, który wylosował (nie może podać jego nazwy). Pozostali gracze próbują jak najszybciej odgadnąć szukany obrazek i wskazać go na odpowiedniej planszy. Osoba, której uda się to jako pierwszej zdobywa punkt i w ten sposób kończy się tura. Koleją rundę rozpoczyna następny gracz, który losuje nowy obrazek i zaczyna go opisywać.
Grę Eagle Eye: Christmas możecie otrzymać ode mnie w prezencie 😉 Dodaję ją w gratisie do każdego zamówienia powyżej 20 zł.

Na koniec będziemy sprawdzać wiadomości związane z Bożym Narodzeniem i tutaj do akcji wkracza prezentacja w formie quizu -> Prezentacja – quiz Christmas traditionsZ powodzeniem możecie wykorzystać te materiały i w najmłodszych grupach i w tych trochę starszych. A dla prawdziwych starszaków 😉 mam -> Zestaw materiałów Christmas quiz. 

A żeby coś z tej wiedzy zostało na papierze, łapcie świąteczne -> Christmas: Find and colours opracowane na zasadzie I spy …

Ostatnia prosta przed nami. Powodzenia! Merry Christmas!

2 myśli w temacie “Garść pomysłów na bożonarodzeniowe zajęcia”

Leave a Reply