Food, Język angielski/English, Pozostałe tematy

Bloggers for children vol. 4

Jak ten czas leci. To już czwarty raz oddajemy w Wasze ręce wyjątkowe materiały. Chyba wszyscy doskonale wiemy, co sprawia, że wyróżniają się one na tle innych. Poza świetnymi pomysłami, wspierają dzieci chore na SMA. Maluszki, które żeby żyć potrzebują prawie 10 milionów złotych. Dlatego ta akcja jest tak ważna. Przy tak astronomicznej kwocie sami nie zdziałamy nic, ale razem … Razem możemy dać tym dzieciom szansę na nowe życie.

I właśnie dlatego Partycja z Easy English zaprosiła m.in mnie do udziału w akcji, która okazała się na tyle udana, że obecnie dzielimy się z Wami kolejnymi e-bookami i pomagamy kolejnym Maluszkom. Tym razem działamy dla Wojtusia Howisa (więcej na jego temat dowiesz się tutaj -> siepomaga.pl/wojtus) oraz Tosi Popławskiej (zerknij tutaj -> siepomaga.pl/ocalic-tosie). Te Maluszki skończyły już 17 miesięcy a szansę na skorzystanie z terapii genowej mają tylko do ukończenia 2. roku życia, więc widzicie że czasu jest naprawdę mało. Dodatkowo Tosia została zdiagnozowana późno i jej zbiórka dopiero ruszyła … Chcemy pomóc tak, jak możemy najlepiej, czyli poprzez swoje materiały. Zobaczcie więc, co przygotowałyśmy tym razem.

Uwaga – jeśli już wsparliście skarbonki i macie nasze e-booki, to na końcu wpisu mam dla Was bardzo miłą niespodziankę 😉 Jeśli tego jeszcze nie zrobiliście to nic straconego, niespodzianka będzie i dla Was 😉

W tym e-booku znajdziecie pokaźny pakiet materiałów mojego autorstwa 🙂 A wszystko w ramach tematu związanego z jedzeniem. Materiały z powodzeniem wykorzystacie i podczas normalnych zajęć w szkole, jak i podczas lekcji online (ja tak właśnie z nich korzystałam, więc macie już pewność, że sprawdzą się w takim systemie).

Moje pierwsze materiały w e-booku dla Wojtusia What’s in the bowl opracowałam w dwóch rodzajach. Pierwsze to standardowe flashcards z warzywami i owocami w misce a druga to prezentacja multimedialna, w której dzięki krótkim opisom dzieci próbują odgadnąć, co kryje się w misce.
Drugie materiały to zestaw clothes peg, czyli do wykorzystania ze spinaczami, klamerkami lub po prostu do wskazywania właściwej odpowiedzi. Przygotowałam dwie wersje: z nazwami i cieniami 🙂
Kolejna propozycja to znane i lubiane domino składające się z aż 40 kafelków! Dodałam jeszcze grę planszową Up and Down: Food oraz karty typu What doesn’t belong, z którymi podzielimy produkty spożywcze na grupy typu meat, fruit, vegetables, diary. Moja ostatnia propozycja w tym e-booku to śliczne gra I have … Who has …? Milkshaknes wpisana … w kubki po tych napojach 🙂
A to wszystko to oczywiście tylko część całego e-booka. Zobaczcie, jak prezentują się w skrócie wszystkie materiały:

Jak pobrać materiały?
1. Kliknij w ten link -> E – book “Uczę dzieci i młodzież cz.3”
2. Kliknij w ikonkę ‘Wesprzyj’.
3. Wpłać min. 10 zł.
4. Po dokonaniu wpłaty wyświetli Ci się podziękowanie, a w nim link do e-booka. Zapisz sobie ten link lub pobierz materiały od razu. Otrzymasz go również w mailu z podziękowaniami za zasilenie skarbonki.

Drugi e-book skierowany jest do osób pracujących z dorosłymi. Mój wkład to karty do konwersacji związane ze zdrowym odżywianiem i zdrowym stylem życia.

Materiały wspierające Tosię to również Matura exam, Write one word for each gap, Prepositional phrases, Taboo Health  oraz mega zestaw Egzamin ósmoklasisty. Znajdziecie tutaj pomysły na zajęcia online wraz z prezentacjami multimedialnymi. Zobaczcie sami, jak wyglądają nasze pomysły:

Jak pobrać materiały?
1. Kliknij w ten link -> E – book “Uczę dorosłych i przygotowuję do egzaminów cz.3”
2. Kliknij w ikonkę ‘Wesprzyj’.
3. Wpłać min. 10 zł.
4. Po dokonaniu wpłaty wyświetli Ci się podziękowanie, a w nim link do e-booka. Zapisz sobie ten link lub pobierz materiały od razu. Otrzymasz go również w mailu z podziękowaniami za zasilenie skarbonki.

A teraz obiecana niespodzianka 🙂 Do obydwu e-booków dodałyśmy nowe materiały! Tak więc jeśli już masz je w swojej kolekcji, wystarczy że otworzysz link, jaki otrzymaliście po zasileniu skarbonek. Tam czekają nowe dodatki 😉 Jeżeli dopiero teraz zdecydujecie się wesprzeć Maluszki i pobrać nasze e-booki, to wszystkie materiały – te nowe i “stare” – otrzymasz w linku po zasileniu skarbonek. A co to za nowości?

E-book dla Tosi to mega zestaw Egzamin ósmoklasisty opracowany z myślą o zajęciach online -> E – book “Uczę dorosłych i przygotowuję do egzaminów cz.3”E-book dla Wojtusia to piękne flashcards i karty do uzupełniania. A wszystko w ramach tematu jak najbardziej na czasie, czyli związanego z higieną osobistą 🙂 -> E – book “Uczę dzieci i młodzież cz.3”Wiem, że teraz nikt z nas nie ma lekko, ale wydaje mi się, że właśnie w takich chwilach naprawdę warto pamiętać o innych. Może wydawać się Wam, że Wasza wpłata nic nie zmieni, bo potrzeba aż 10 milionów. A wyobraźcie sobie teraz, że w ten sposób pomyślało milion innych osób … Dlatego wspierajcie te Maluszki razem z nami, udostępniajcie naszą akcję albo same skarbonki Tosi i Wojtusia. I pamiętajcie, dobro wraca!

4 myśli w temacie “Bloggers for children vol. 4”

Leave a Reply