Back to school, Język angielski/English, Summer, Treasure island

Ahoy pitrates! Pomysły na zajęcia językowe PIRATES

Ahoj kamraci! Witaj przygodo! Wakacje pukają do naszych drzwi! Piraci to jeden z tematów, które można wykorzystać podczas przedwakacyjnych zajęć, ale nie tylko. Świetnie pasuje także do tematu … Back to school! Jak to możliwe? We wrześniu obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Mówienia Jak Pirat i myślę, że takie lekcje bardzo pozytywnie zaskoczą dzieci. 

International Talk Like a Pirate Day obchodzony jest 19 września. Oczywiście, pomysł z naśladowaniem mowy pirata z powodzeniem można wykorzystać już podczas czerwcowych zajęć, a we wrześniu wrócić do tego tematu w ramach utrwalenia wiadomości. Warto odświeżać słownictwo z takich lekcji, żeby nie wyparowało całkiem z głów 🙂Fajną śpiewającą propozycję związaną z piratami mają The Kiboomers. Ich piosenkę można wykorzystać na rozruszanie zajęć. Bardzo lubię takie action songs 🙂

Jeśli akurat uczycie alfabetu powinna przydać się Wam piosenka od Bounce Patrol -> Alphabet Pirates. Również Super Simple Songs przygotowało coś związanego z tym tematem -> Over The Deep Blue Sea. A tutaj uczymy się liczyć do 15 -> Learn to count 1-15 Pirate Song.

Słyszeliście o Blippim? Ja niektóre jego filmiki znam na pamięć a to za sprawą mojego synka, który uwielbia pojazdy 🙂 Tym razem Blipie zamienia się w pirata -> Blippi The Pirate Learns About Colors and Numbers. Jeśli chodzi o kreskówki, to niezawodna (bo chyba ma coś związanego z każdym tematem) jest Peppa -> Pirate Treasure oraz ->Treasure Island. Pirackie zabawy znajdziecie również u mojej ulubionej Maisy -> Treasure. A czy znacie świetną książeczkę z tą rezolutną myszką -> Maisy’s Pirate Ship? Ja jeszcze jej nie mam w swojej kolekcji ale to pewnie tylko kwestia czasu 😉

Prezentacje to coś, co wykorzystywałam już podczas zajęć stacjonarnych, ale odkąd mierzymy się ze zdalnym nauczaniem, przygotowuję takie pomoce do prawie każdego tematu. Tak jest i tym razem. W prezentacji multimedialnej PowerPoint Treasure Island znajdziecie trzy rodzaje materiałów:

  • zabawę I spy … pod postacią What’s inside the bottle?
  • poznajemy liczbę pojedynczą i mnogą Sigular and plural nouns
  • wyruszamy na poszukiwanie skarbu i liczymy do 10 How many? Count

Prezentację znajdziecie tutaj -> prezentacja multimedialna “Treasure island”. Jej uzupełnieniem jest -> zestaw materiałów do druku “Treasure island”jego małą próbkę możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu 🙂

Wraz z prezentacją otrzymacie również link do gry online, którą przygotowałam jak dodatkowe ćwiczenie utrwalające słownictwo. Opracowałam ją o takie same grafiki, więc tworzą wdzięczną całość i na pewno umilą uczniom naukę w domu. Inne gry online z motywem piratów czekają tutaj:

Moją uwagę przykuło kilka przykładów prac plastycznych. Nie wiem jak Wy, ale ja wplatam czasami plastykę do swoich zajęć. Oczywiście są to małe projekty połączone z językiem. Wyjątkowo od tego roku szkolnego skupiłam się na takich zadaniach, jestem opiekunem tablicy języka angielskiego klas 1 -3 🙂 więc staram się działać z uczniami również z małym plastycznym zacięciem 🙂 Teraz proponuję Wam:3 myśli w temacie “Ahoy pitrates! Pomysły na zajęcia językowe PIRATES”

    1. Przepraszam, ale nie rozumiem. Wszystkie uruchamia się jako pokaz slajdów. Proszę o konkat mailowy i podanie numer zamówienia.

Leave a Reply