I spy ... games, Język angielski/English, Język francuski/Français, Język hiszpański/Español, Język niemiecki/Deutsch, Spring

I spy with my little eye, czyli w poszukiwaniu symboli wiosny

Wiosna zaskoczyła nas nie tylko śniegiem (u mnie dość intensywnie padało w tym okresie) ale rówież zamknięciem szkół i powrotem klas 1 – 3 do nauczania zdalnego. Tak więc z dnia na dzień musieliśmy wrócić do pracy przed komputerami a co za tym idzie, do szukania nowym pomysłów na dodanie swoim zajęciom kolorów. Z myślą o wiosennych lekcjach przygotowałam plansze, które fajnie sprawdzą się podczas lekcji zdalnych.

W swoich najnowszych wiosennych materiałach postawiłam na owady, które zostały głównymi bohaterami jednego z zestawów -> Zestaw do druku “Insects” Znajdziecie w nim aż 6 rodzajów pomocy dydaktycznych liczących 49 stron A4. Tak prezentuje się mała próbka:

Owady są nieodłącznym symbolem wiosny, wszystko budzi się do życia więc wśród symboli wiosny nie mogło zabaknąć uroczych insects. Przygotowałam dwie plansze I spy with my little eye … z wiosennymi grafikami. Każda z nich zapisana jest w kolorowej figurze. Z planszami możemy bawić się na różne sposoby:

  • uczeń opisuje wybrany symbol wiosny a pozostali starają się jak najszybciej go odnaleźć na planszy określając, w jakiej figurze się on znajduje
  • podajemy kolor i figurę -> trzeba jak najszybciej nazwać szukany obrazek
  • podajemy nazwę -> należy określić figurę i jej kolor.

Dodałam również wersję bez napisów na wypadek, gdybyście chcieli zabrać je na inne zajęcia językowe 🙂

A jeszcze więcej owadów znajdziecie w mojej -> prezentacj multimedialnej Insects, która jest dostępna w wersji do edycji. Odkrywamy w niej owady ukryte pod iśćmi. Poza tym znajdują się tu również prawdziwe zdjęcia wszystkich owadów oraz 2 slajdów utrwalające materiał z prezentacji.

-> My shopping list: Insects

Polecam również moje najnowsze wiosenne materiały, czyli mega -> zestaw do druku “Spring: I spy” z aż dziewięcioma różnymi pomysłami na poszukiwania symboli wiosny 🙂

1 myśl w temacie “I spy with my little eye, czyli w poszukiwaniu symboli wiosny”

  1. Prosty i ciekawy sposób na rozgrzewkę, przyda się szczególnie w czasach lekcji zdalnych. Dziękuję za podzielenie się, wykorzystam podczas najbliższych zajęć.

Leave a Reply